Na dwóch trasach w regionie podlaski oddział Przewozów Regionalnych wprowadza zastępczą komunikację autobusową

Zamiast pociągami pasażerowie będą musieli jeździć autobusami. Podlaski oddział Przewozów Regionalnych wprowadza zastępczą komunikację autobusową na dwóch trasach w regionie. Spowodowane jest to remontami torów.

– Od 7 do 31 maja we wszystkie wtorki, środy, czwartki i piątki, w godzinach 11:30 – 14:30 ruch pociągów będzie całkowicie wstrzymany i w związku z tym za dwa pociągi POLREGIO zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Zmiana będzie dotyczyła pociągu odjeżdżającego obecnie z Białegostoku o 12:20 oraz pociągu odjeżdżającego z Kuźnicy Białostockiej o 13:32. W poniedziałki i soboty pociągi będą kursowały zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. W niedziele, zgodnie z rozkładem, te pociągi nie kursują. – mówi Tomasz Galicki z Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Prace modernizacyjne zostały podzielone na trzy etapy i w zależności od harmonogramu robót, zostaną wprowadzone trzy warianty komunikacji zastępczej:

– 1 etap – od 7 do 14 maja – autobusy będą kursowały w całej relacji, tj. z Białegostoku do Kuźnicy Białostockiej.
– 2 etap – od 15 do 28 maja komunikacja zastępcza na odcinku Czarna Białostocka – Kuźnica Białostocka. Na odcinku Białystok – Czarna Białostocka będzie kursował pociąg.  
– 3 etap – od 29 do 31 maja – komunikacja zastępcza na odcinku Sokółka – Kuźnica Białostocka. Na odcinku Białystok – Sokółka będzie kursował pociąg.

Tomasz Galicki dodaje, że z powodu trudności z dojazdem, autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały przystanków kolejowych: Czarny Blok, Wólka Ratowiecka, Machnacz, Rozedranka, Geniusze.

Zmiany również na południu regionu

Od 7 maja komunikacja zastępcza będzie funkcjonowała na trasie z Hajnówki do Czeremchy. Chodzi o trzy pary pociągów dziennie. 

– Autobusy będą kursowały za pociągi POLREGIO odjeżdżające z Hajnówki o 12:43, 14:47 (do Siedlec), 16:42 oraz z Czeremchy o 10:38 (z Siedlec), 13:46 i 15:44. Komunikacja zastępcza będzie obowiązywać do 8 czerwca 2019 r. Pozostałe pociągi na tej trasie będą kursowały zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy – mówi Tomasz Galicki.

Autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych. Np. przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku.

Przewoźnik informuje, że w autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków. Natomiast szczegóły dotyczące rozkładu są w kasach biletowych i w internecie.| red: mag, wsz

autor: Wojciech Szubzda

radio.bialystok.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany