Jesienne podróże? Nie tylko – najwięcej zapytań o nocleg spływa aktualnie na święta i sylwestra.  

Do sylwestra zastało ponad trzy miesiące. Wydawać by się mogło, że turyści korzystają ze słonecznej pogodny i planują jesienne podróże. Po sezonie wakacyjnym w popularnych miejscowościach jest taniej, nie ma też takich tłumów jak w środku lata.

Jednak jak wynika z naszych statystyk, obecnie najwięcej zapytań o nocleg odnotowujemy o terminy grudniowe – dokładnie od 21 grudnia, z dużym wzrostem od 27 grudnia do 2 stycznia.

Sylwestrowa noc należy do jednej z najważniejszych w roku. Niektórzy planują ją na długo przed nastaniem grudnia! Pierwsze zapytania o noclegi w tym terminie pojawiają się już rok wcześniej, a zainteresowanie turystów sukcesywnie wzrasta od lipca. Na miesiąc przed końcem roku trudno o nocleg w najpopularniejszych miejscach.

Dodajmy, że w tym roku Święta Bożego Narodzenia oraz sylwester i Nowy Rok wypadają dosyć korzystnie. Wystarczy zaplanować kilka dni urlopu, by cieszyć się wolnym ponad tydzień. Takie okoliczności powodują, że sporo osób chce wykorzystać ten czas na wyjazd.

Dlatego jeśli jeszcze nie zacząłeś planować sylwestrowych wyjazdów, to już najwyższy czas, by szukać ciekawych ofert i rezerwować nocleg. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie w minionych latach turyści najchętniej spędzali sylwestra.

W sylwestra 2018/2019 najchętniej wybierane okazało się Zakopane. To właśnie w stolicy polskich Tatr najwięcej osób chciało wraz z wybiciem północy odkorkować szampana. Zakopane już od kilku lat jest bezkonkurencyjne, ale popularnością wśród turystów cieszą się również inne górskie miejscowości –Karpacz czy Szczyrk. W minionego sylwestra na topie były również: Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba, Wisła, Zieleniec, Bukowina Tatrzańska,  Krynica Górska i Duszniki-Zdrój. – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Raczej nikogo nie dziwi ta dominacja górskich kurortów. Wiele osób planuje bowiem pobyty sylwestrowe połączone z szusowaniem po stokach. Pogoda na przełomie grudnia i stycznia sprzyja narciarzom.

|Nocowanie.pl