Już we wtorek (25 czerwca 2019 r.) o godzinie 18.00 na stadionie II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie rozegrany zostanie niezwykły mecz piłkarski, w którym zmierzą się ze sobą zespoły Polonii New York z Juniorami Augustów. 

Drużyna gości, składająca się z polskich emigrantów, którzy kilkanaście lat temu wyemigrowali na podbój USA, rozegra w Polsce trzy spotkania: pierwsze we Wrocławiu, drugie W Białymstoku, trzecie zaś właśnie w Augustowie. Wybór naszego miasta nie jest przypadkowy.

Czołowym zawodnikiem zespołu polonijnego jest bowiem Dariusz Stefanowski, który pochodzi z miejscowości Hruskie. Nieprzypadkowy jest także wybór stadionu, na którym rozegrane zostaną zawody. Przypomnijmy, że II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie nosi zaszczytne imię Polonii i Polaków na Świecie.

Szkoła już od prawie dwunastu lat (uroczyste nadanie imienia nastąpiło 14 września 2007 roku) jest miejscem pamięci o milionach naszych rodaków mieszkających poza granicami Ojczyzny oraz ośrodkiem przekazującym wiedzę o ich historii, kulturze i dokonaniach. Niezwykły mecz będzie kolejnym wydarzeniem służącym zacieśnianiu więzi z Polonią. Rywalami drużyny z USA będzie zespół oldboyów z Augustowa, ukrywających się pod przewrotną nazwą Juniorów (w końcu każdy wiek jest dobry do grania w piłkę!), którego kapitanem jest nasz utytułowany kajakarz – Adam Wysocki.

Wprawdzie mecz ma charakter typowo towarzyski i służy przede wszystkim dobrej zabawie i możliwości spotkania w kręgu znajomych, jak również promowaniu zdrowego trybu życia, jednak warto dodać, że rozjemcą zawodów będzie profesjonalny sędzia piłkarski, rodem z Augustowa, Grzegorz Kawałko.  

Spotkaniu piłkarskiemu będzie towarzyszył piknik rodzinny, a więc zapraszamy serdecznie wszystkich do kibicowania. Będzie można schłodzić się (wierzymy bowiem, że atmosfera będzie niezwykle gorąca) pysznymi lodami! Zapraszamy serdecznie! Dobra zabawa gwarantowana!

(i)