Dziś zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Prawie 5 mln uczniów i słuchaczy (4 961 144 ) z ponad 26,6 tys. szkół (26 601) dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczyna dziś wakacje. W środę, 19 czerwca kończą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach.

– Rok szkolny 2018/2019 był drugim, w którym w szkołach i placówkach obowiązywała zmiana strukturalna i programowa. W mijającym roku szkolnym mieliśmy większą liczbę nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, a także więcej etatów. Było też więcej przedszkoli i przedszkolaków. Zgodnie z naszymi przewidywaniami wzrosła liczba etatów i zatrudnionych nauczycieli – czytamy w podsumowaniu roku szkolnego 2018/19 MEN.

Ko kończącym się roku szkolnym absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej po raz pierwszy obowiązkowo przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Wyniki są jednym z kryteriów rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Ten rok szkolny był ostatnim, w którym przeprowadzony został egzamin gimnazjalny. Od 1 września 2019 r. w systemie będą funkcjonować tylko ośmioletnie szkoły podstawowe.

Red.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany