O sile przyjaźni, mocy braterstwa i pokrewieństwa dusz przekona się widownia Kinochłonka już w niedzielę 15 grudnia. Wtedy to o godz. 11:00 w augustowskim kinie Iskra najmłodsi kinomani zobaczą francuską bajkę „Mój przyjaciel Ufik” (premiera właśnie 15 grudnia!). To opowieść o małym Willy’im, który przez przypadek trafia na niezwykłą planetę. Wszystko jest tu nie z tej ziemi, ale jego największym odkryciem jest Ufik – niesforny, uroczy psotnik o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Aby odnaleźć drogę do domu, wspólnie wyruszą w fantastyczną podróż, podczas której przeżyją mnóstwo przygód i staną się najlepszymi przyjaciółmi!

Przyjaźń i poczucie więzi są bardzo ważne, bo mieć bratnią duszę to prawdziwy skarb. Osobę z którą można się fantastycznie bawić, dzielić tajemnicami, która zawsze wesprze radą, stanie w obronie, nie pozwoli by stała się nam krzywda. Taką osobę nazywamy przyjacielem. Przyjacielem może być nie tylko kolega, koleżanka z podwórka czy ze szkoły – może nim być osoba, która wygląda inaczej niż my, która obchodzi inne święta, która ma inną Ojczyznę. Przyjacielem może być osoba, która porusza się na wózku, która nie mówi lub nie słyszy. Przyjaciel wcale nie musi też być człowiekiem, bo pies, koń, kot, a nawet chomik lub papużka to też wspaniali kompani! Tego właśnie będzie dotyczyło spotkanie po filmie.

Partnerować temu wydarzeniu będą Fundacja Małymi Krokami oraz Przedszkole Integracyjne Augustów. To właśnie z przedszkolakami z tej placówki Kinochłon porozmawia o przyjaźni, pomaganiu, empatii. Wynikiem odwiedzin w przedszkolu będzie film, którego premiera odbędzie się właśnie 15 grudnia przed filmem „Mój przyjaciel Ufik”.

To będzie pełne radości i przyjaźni przedpołudniowe spotkanie w kinie – serdecznie zapraszamy!

– – –

Film dla dzieci od lat 4.

Czas trwania pokazu: 90 min + 30 min

Cena biletu: 13 zł

Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl

Rezerwacje pod nr tel. 87 641 01 36 oraz online na stronie kina

|APK