W środę, 11. grudnia 2019 r. w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, w ramach którego odbył się Festiwal kolęd i pastorałek. Organizatorem dzisiejszej uroczystości była społeczność szkolna Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie.

Wydarzenie było dalszym ciągiem realizacji zadanie publicznego „Razem pokażemy siebie więcej”, które jest współfinansowane przez Burmistrza Miasta Augustowa i realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas”. Festiwal rozpoczął się od wystąpienia okolicznościowego dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych,Romana Krzyżopolskiego. Do zgromadzony przemówił również Starosta Augustowski, Jarosław Szlaszyński.

Zanim na scenie pojawili się artyści, prowadzący poprosili przedstawicieli placówek biorących udział w tym wydarzeniu o powieszenie bombek na wspólnej choince, którą określili, symbolem jedności, przyjaźni i wspólnoty. W dekorowaniu drzewka brali udział: młodzież z Bursy Międzyszkolnej, przedszkolaki z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych, młodzież z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, wychowanki z Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej, uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, wychowanki Domu Pomocy Społecznej w Augustowie, młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego i uczniowie ze Szkoły Społecznej.

Skoro kolędy i pastorałki, to oczywiście i Mikołaj. Ten dzisiejszy obdarowywał wszystkich wykonawców po występach na scenie. Organizatorzy skierowali za pośrednictwem prowadzących specjalne podziękowania do tych wszystkich, którzy udzielili wsparcia przy organizacji wydarzenia:

– Bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas”, które ufundowało nagrody na dzisiejszy przegląd realizując zadanie publiczne współfinansowane przez Burmistrza Miasta Augustowa – „Razem pokażemy siebie więcej”. Podziękowania należą się Augustowiance, która wsparła nas nieodpłatnie przekazując wodę mineralną. Kierujemy też słowa wdzięczności do Starosty Powiatu Augustowskiego, który również współfinansuje dzisiejsze świętowanie. Podziękowania należą się wszystkim nauczycielom i uczniom , którzy w ramach zajęć z gospodarstwa domowego przygotowali dla Państwa świąteczne wypieki.

Na festiwalowej scenie w kolejności wystąpili:

 1. Marta Fadrowska – Mizerna cicha (I LO)
 2. Bursa Międzyszkolna
 3. Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
 4. Dom Pomocy Społecznej w Augustowie
 5. Zespół Szkół Technicznych
 6. I Liceum Ogólnokształcące
 7. Zespół Szkół Specjalnych
 8. Warsztaty Terapii Zajęciowej
 9. Dom Pomocy Społecznej w Studzienicznej
 10. II Liceum Ogólnokształcące
 11. Społeczna Szkoła Podstawowa
 12. Augustowskie Centrum Edukacyjne
 13. Marta Fadrowska – Kolęda dla nieobecnych

|Bart. / www.augustow.org