Od kwietnia do końca czerwca na polecenie miejskich władz wykonano analizy dotyczące funkcjonowania augustowskiej komunikacji. Przeprowadzono też wśród mieszkańców ankietę. Wnioski były jednoznaczne – komunikacja wymaga zmian i dostosowania do potrzeb pasażerów.

Jak mówi pracownik Przedsiębiorstwa Transportowego „Necko” Paweł Siedlecki, od nowego roku augustowianie będą mogli liczyć na wiele udogodnień.

Zwiększy się ilość linii, które funkcjonują w Augustowie. Obecnie są 4. Po zmianach w siatce połączeń będzie ich  5.  Autobusy od 1 stycznia będą docierały w nowe miejsca w Augustowie, takie jak np. ul. Arnikowa, ul. Słowackiego. Zwiększy się również ilość połączeń komunikacyjnych na osiedlu Borki, przy ul. Nowomiejskiej, Rajgrodzkiej i Zygmuntowskiej.

Ale to nie koniec zmian. Jak dodaje Paweł Siedlecki , przybyło również przystanków autobusowych, a umieszczone na nich tablice informacyjne są bardziej czytelne:

Zmieni się również wygląd tabliczki przystankowej. Będzie ona dostosowana do logotypu miejskiego jaki funkcjonuje  w Augustowie. Zmieni się też usytuowanie samych rozkładów jazdy. We wrześniu dokonaliśmy już zmiany nazw niektórych przystanków.  Na wszystkich  pojawiły się mapy, schematy linii z zaznaczeniem wszystkich przystanków oraz numerami linii. Doszły też nowe nazwy przystanków.

Celem zmian w augustowskiej komunikacji miejskiej jest przede wszystkim przyciągnięcie większej liczby pasażerów,  zwłaszcza w średnim wieku.

| red: kap

autor: Areta Topornicka / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki