Na jeziorze Necko w Augustowie rozgrywane są 15. Motorowodne Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance. Jest to druga eliminacja mistrzostw świata. Pierwsze zawody odbyły się we Francji w Rouen, gdzie w klasie S2 wygrał Team Abu Dhabi nr 35, drugi był Team B.R.T., a trzecie miejsce zajęła druga łódź Abu Dhabi o numerze 36. W klasie S3 zwycięzcą został Team Arion Racing, drugi był zespół CMN, a trzeci Team Boat 99.

Najlepszy czas w pierwszym dniu augustowskich eliminacji w klasie S2 uzyskał Team Abu Dhabi nr 35, zwycięzcy z Rouen. (pełna klasyfikacja na dołączonym zdjęciu). W klasie S3 zwyciężyli Francuzi Phoenix Racing Team.

Jutro (w niedzielę 14.lipca) poznamy zwycięzców tegorocznych Motorowodnych Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych w obu klasach.

Od godz. 9.00 do 10.00 zaplanowany jest trening oficjalny. Start do wyścigu nastąpi o godz. 11.00. Po 6. godzinach zmagań, o 17.00, koniec wyścigu. Godzinę po zakończeniu, w Amfiteatrze nad Neckiem ceremonia wręczenia medali i oficjalne, uroczyste zakończenie mistrzostw.