Nowe kwalifikacje i lepsze zarobki to kusząca propozycja dla wszystkich osób zaangażowanych w swoją pracę. Koniunktura na rynku jest obecnie znakomita, zwłaszcza dla dobrych fachowców, a dobry profesjonalista jest pracownikiem podwójnie cenionym. Branża budowlana zmienia się i rozwija niepohamowanie, w związku z tym rosną również wymagania i oczekiwania pracodawców z tego sektora. Na podlaskim rynku pracy deficyt fachowców odczuwalny jest również w tej branży, w dobie zaawansowanych inwestycji drogowych i dynamicznego rozwoju infrastruktury miast nietrudno jest zauważyć, że firmy budowlane nieustannie poszukują pracowników. Kierunkowe wykształcenie i branżowe uprawnienia to klucz do sukcesu podczas poszukiwania nowej, lepszej pracy.

Wiodąca marka wśród firm szkoleniowych w regionie, Zawodowe Podlasie, to firma, która wychodzi naprzeciw osobom zdeterminowanym do tego, aby polepszyć swoją sytuację na rynku pracy. Zawodowe Podlasie oferuje szeroki wachlarz kursów zawodowych, na które uczestnicy mogą uzyska

nawet do 88% dofinansowania ze środków unijnych.

„Niestety szkolenia branżowe są usługami drogimi, ich ceny kształtują się na poziomie nawet do kilku tysięcy złotych. Często możliwość skorzystania z dofinansowania ze środków UE to jedyna szansa na zdobycie nowych uprawnień i podniesienia kwalifikacji zawodowych” – wyjaśnia Adam Zdanowicz – wiceprezes Spółki Greenko, do której należy marka Zawodowe Podlasie.

„Jest to niezwykle budujące, że poprzez naszą działalność pomagamy ludziom zmienić ich życie, ponieważ wielu z naszych kursantów znalazło nową, lepiej płatną pracę po odbytym u nas kursie”- dodaje Marta Pajołek- dyrektor do spraw szkoleń zawodowych w Zawodowym Podlasiu.

Kursy realizowane są w niemal wszystkich większych miastach w województwie: w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Hajnówce i Wysokiem Mazowieckiem. Pod względem baz zamiejscowych jesteśmy wiodącym ośrodkiem szkoleniowym w regionie.

Wszystkie szkolenia prowadzone są przez zespół wykwalifikowanych ekspertów posiadających duże doświadczenie w branży. Każdy kurs kończy się egzaminem państwowym przed komisją egzaminacyjną, uzyskane uprawnienia można potem przedłożyć pracodawcy.

Zawodowe Podlasie oferuje swoim kursantom szeroki zakres szkoleń zawodowych, są to między innymi:

Kursy operatorów maszyn budowlano-drogowych, kursy operatorów urządzeń transportu bliskiego, szkolenia z zakresu eksploatacji i dozoru urządzeń elektroenergetycznych, energetycznych i gazowych, jak również szkolenia z zakresu przewozu materiałów niebezpiecznych ADR podstawowy i cysterny.

*art. sponsorowany