Konferencją prasową pod kolumną Z. Augusta w Augustowie oficjalnie zapoczątkowano kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości na terenie powiatu augustowskiego.

Udział w konferencji wzięli kandydaci PiS na podlaskich posłów w zbliżających się wyborach parlamentarnych – Elżbieta Puczyłowska z Augustowa i prof. Henryk Wnorowski z Białegostoku. Spotkanie z dziennikarzami moderował przewodniczący struktur powiatowych PiS, Marcin Kleczkowski.

Prof. Henryk Wnorowski, to aktualny poseł, który w Sejmie zastąpił Krzysztofa Jurgiela, po jego przeniesieniu się do Parlamentu Europejskiego. Zawodowo związany jest z białostockim uniwersytetem. Przez ponad 20 lat kierował Polmosem Białystok. Przez rok pełnił też funkcję prezesa Krajowej Spółki Cukrowej

Elżbieta Puczyłowska, kandydatka PiS na podlaskiego posła w zbliżających się wyborach parlamentarnych, obecnie jest radną powiatową. Pracuje jako wicedyrektor w Szkole Podstawowej Nr4 w Augustowie.

Kandydaci zaprezentowali bardzo ogólnie plany swoich ewentualnych działań jako przedstawiciele naszego województwa w Sejmie. Wkrótce mają przedstawić więcej informacji na ten temat.

Nagranie video z dzisiejszej konferencji.

|Bart. / Augustow.org