Prezes KRUS apeluje o zapewnienie najmłodszym bezpiecznego wypoczynku

Wakacje powinny być dla dzieci czasem relaksu i beztroski. Niestety rok rocznie zdarzają się wypadki, które są udziałem najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich. Stąd coroczny apel Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w tym roku okraszony zachętą do wzięcia udziału w kursie e-learningowym.

W rozpowszechnianym liście Aleksandra Hadzik, Prezes KRUS, zwraca się do opiekunów dzieci mieszkających na wsiach, by zapewnili im bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

– Czas wakacji to także czas żniw i zbioru płodów rolnych. Zapewnijcie wcześniej Waszym dzieciom właściwą opiekę oraz przygotujcie miejsce do wypoczynku i zabawy z dala od części produkcyjnej gospodarstwa – pisze.

W tym samym liście informuje o uruchomieniu kursu e-lerningowego „Bezpiecznie na wsi – upadkom zapobiegamy” , dostępnym na stronie internetowej – link do strony. Opracowany w przystępnej dla dzieci formie – pełen zagadek i quizów – ma uświadomić najmłodszych mieszkańców wsi w kwestii zagrożeń jakie występują w gospodarstwach rolnych.

za: wrotapodlasia.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany