W czwartek, 28 marca, przedstawiciele Gminy Miasta Augustów podpisali umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego projektu, dzięki któremu na terenie Augustowa, w dzielnicy Lipowiec, odnowiony zostanie Park Herberta. Głównym celem inwestycji jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz zmniejszenie skali negatywnych zjawisk społecznych.

W parku augustowskiego Lipowca powstaną ścieżki rowerowe, alejki dla przechodniów oraz inne miejsca służące rekreacji np. plac zabaw do gry w bule czy aktywna ścieżka zdrowia. Ciekawym rozwiązaniem jest utworzenie pumptracku, czyli toru umożliwiającego wszechstronną jazdę rowerem, ponieważ zbudowany jest z ostrych, szybkich zakrętów i zagłębień. Miejsce będzie dostosowane jednak nie tylko do potrzeb osób młodych i sprawnych fizycznie, ale także seniorów. W tym celu między innymi zostaną zamontowane ławeczki z oparciami. Co ważne, poprawie ulegnie także bezpieczeństwo mieszkańców, do czego przyczyni się montaż oświetlenia i monitoringu. Gmina zadba również o uporządkowanie zieleni, aby nadać miejscu odpowiedni blask. Powyższe zadania uczynią ten obszar miejscem przyjaznym nie tylko dla mieszkańców, ale również turystów.

Inwestycja jest warta ponad pół miliona złotych, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego pokryje kwotę 436 tys. zł.

kg

wrotapodlasia.pl

zdjęcie: wrotapodlasia