14 czerwca 2019 r., w Miejskim Domu Kultury w Augustowie odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „ROCKOWANIA 2018”.

ROCKOWANIA organizowane są przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury od 2016 roku. Mają na celu aktywizację muzyczną środowiska młodzieżowego i dorosłych, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego, promocję wyróżniających się zespołów oraz popularyzację szeroko pojętej muzyki rockowej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Tegoroczne koncerty eliminacyjne odbywają się od kwietnia do czerwca w kilkunastu powiatach na terenie całego województwa podlaskiego. Harmonogram zaplanowano w ten sposób, aby zespół z każdej gminy miał szansę zaprezentowania się na scenie.

Koncerty półfinałowe zaplanowane są we wrześniu w dwóch miejscowościach województwa podlaskiego, a finał odbędzie się w październiku w Spodkach WOAK.

W augustowskich eliminacjach Jury w składzie: Wojciech Piotrowicz – APK, Mariusz Ondruch – WOAK Białystok i przewodniczący Artur Szydłowski – WOAK Białystok, zakwalifikowało do przeglądy półfinałowego cała trójkę zespołów biorących udział w tych eliminacjach. Są to SYNDROM, BIFROST i THE BOARS.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym poziomie eliminacji.

Bart. / Augustow.org

zdjęcia: Wojtek Piotrowicz