Rozpoczęcie rowerowego sezonu 2019 szlakiem Green Velo – August Velo

Pomimo niestabilnej pogody grupa zagorzałych rowerzystów w sobotę, 18 maja rozpoczęła sezon turystyczny 2019 rajdem rowerowym z Rudawki do Augustowa. Rajd był również inauguracją transgranicznego szlaku rowerowego August Velo.

Zebrani na Rynku Zygmunta Augusta uczestnicy zostali przewiezieni do Rudawki, gdzie rozpoczęto rajd, a następnie przejechali do Mikaszówki. Tam odbyło się oficjalne otwarcie sezonu i odsłonięcie tablicy szlaku rowerowego August Velo. Kolejnym punktem rajdu był przejazd do Płaskiej, a następnie przez Żyliny i Czarny Bór do Studzienicznej.

Na zakończenie rajdu odbyło się ognisko z poczęstunkiem przy Sanatorium Augustów.  Uczestnikom rajdu wręczono pamiątkowe medale. Nad bezpieczeństwem podczas całego rajdu czuwali strażacy z OSP Augustów – Lipowiec i OSP Płaska.

Nowy szlak rowerowy August Velo jest przedłużeniem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Trasa po stronie polskiej rozpoczyna się w Mikaszówce prowadzi do Rudawki, gdzie jest polsko-białoruskie przejście graniczne na śluzie Kurzyniec. Po stronie białoruskiej szlak prowadzi od śluzy Kurzyniec poprzez Niemnowo do Grodna.

Ogólnodostępny i bezpłatny rajd rowerowy został zorganizowany w celu promocji turystyki oraz  lokalnych walorów przyrodniczych i krajoznawczych, zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego i przy wsparciu Gminy Miasta Augustów.

UM Augustów

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany