Sobota 10. SIERPNIA w Augustowie to dzień teatry ulicznego. Rozpoczęła się właśnie III edycja Augustowskiego Ulicznego Go Teatru. Na dwóch scenach plenerowych wystąpi dziewięć teatrów z Polski i z zagranicy. Wydarzenie potrwa do poniedziałku 12. sierpnia.

III edycja Augustowskiego Ulicznego Go Teatru

Dzisiejsze wydarzenia rozpoczęły się w samo południe pięciogodzinnymi warsztatami cyrkowymi dla dzieci. Dzieci mogły nauczyć się żonglerki, chodzenia po linie, chodzenia na szczudłach, akrobatyki cyrkowej. Zaraz po tym punkcie, o godz. 17:00 rozpaczął się spektakl „Tobi show” z udziałem dzieci biorących udział w warsztatach. To nie wszystko dzisiaj. O godz. 20.30 scena przeniesie się na Rynek Zygmunta Augusta na uroczyste otwarcie wydarzenia. O godz. 21.00 na Rynku zagości Lwowski Teatr „Woskresinnia” ze spektaklem „Wiśniowy sad”.

Kolejne dni zapowiadają się równie ciekawie, a na widzów będzie czekać wiele atrakcji, ciekawych scenografii i barwnych strojów oraz efektów specjalnych. Na zakończenie tegorocznej edycji wystąpi Teatr Akt z przedstawieniem „Poza czasem” – godz. 20.30.

Przez dwa dni po każdym spektaklu na scenie na Rynku Zygmunta Augusta, i w parku przy Starej Poczcie wolontariusze będą stawiać pieczątki. Za minimum 10 zebranych pieczątek będzie można wziąć udział w losowaniu nagród po ostatnim spektaklu.

Bart.