Komu nastolatek szybciej uwierzy, że książka jest fajna? Pani bibliotekarce, czy koledze? Myślę, że jednak koledze, dlatego na spotkanie z siódmoklasistami do swojej biblioteki w Szkole Podstawowej nr 4 zaprosiłam blogera książkowego z I LO. 

Maciej Trojanowski prowadzi blog „Czytanie jest Spoko”, współpracuje z wydawnictwami, recenzuje książki, ma na koncie wywiady ze znanymi pisarzami. Wie, co jest modne, co jest ciekawe, co może zainteresować nastolatków. To on pomógł mi przygotować listę zakupów książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Augustowskie biblioteki szkolne dostały z tego rządowego programu od 4 do 15 tysięcy złotych na zakup nowości czytelniczych.

Maciek przyszedł do mojej biblioteki, żeby o zakupionych nowościach opowiedzieć i zachęcić do ich wypożyczania. Zrobił to bardzo skutecznie. Bezpośrednio po spotkaniu siódmoklasiści wypożyczyli kilkanaście książek i wciąż przychodzą po kolejne. 

Jeśli jesteście nastoletnimi czytelnikami lub rodzicami nastolatków i nie wiecie co warto czytać, zajrzyjcie na blog „Czytanie jest Spoko”: http://czytaniejestspoko.blogspot.com/

Monika Rowińska, nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie