W piątek 18. stycznia br., w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbył się karnawałowy pokaz tańca towarzyskiego podsumowujący I semestr nauki tancerzy ze Sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego Promenada Justyny i Grzegorza Klekotko w Augustowie. Tradycją Klubu stało się, że takie podsumowanie organizowane jest przy okazji Dnia Babci i Dziadka. Jest to wspaniała okazja dla młodych, często bardzo młodych tancerzy, zaprezentowania nabytych umiejętności i wystąpienia przed bardzo dużą publicznością. Turniej możemy chyba zaliczyć też do programu ich nauki. Tancerze szkolą się w zamkniętych salach treningowych, jednak ostateczny efekt swojej ciężkiej pracy zawsze muszą zaprezentować przed jurorami i publicznością. Instruktorzy nie są w stanie przekazać im odczuć towarzyszących takim występom. Czy może być lepsza publiczność na początku nabywania tej trudnej umiejętności jak kochające babcie i dziadkowie 🙂 – myślę że nie.

W pokazie wzięła udział spora grupa dzieci z grup kursowych, którzy rozpoczęli naukę tańca w tym sezonie. Można było również podziwiać zdolne dzieci i młodzież z grup zaawansowanych z klas tanecznych rekreacyjnych oraz sportowych. Na parkiecie nie zabrakło również mistrzów województwa podlaskiego w tańcu towarzyskim – tancerzy z najwyższą krajową klasą mistrzowską „A”.
Licznie zgromadzona publiczność zatańczyła wraz z tancerzami skoczną poleczkę. Na koniec pokazu grupa przedsportowa zatańczyła choreografię walca wiedeńskiego do utworu „Weź nie pytaj”, a grupa sportowa, układ chachacha przygotowany przez Justynę Klekotko.

Po wszystkich prezentacjach tancerze zostali nagrodzeni medalami.

(i)