W ubiegłą sobotę najmłodszych pacjentów z oddziału dziecięcego SPZOZ w Augustowie odwiedził Święty Mikołaj w asyście strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec oraz ratowników z Augustowskiej Drużyny AED.

Jako, że mali pacjenci oraz ich rodzice byli bardzo grzeczni przez cały rok i dzielnie znoszą pobyt w szpitalu, Mikołaj z wielką przyjemnością obdarował dzieci prezentami jednocześnie życząc szybkiego powrotu do zdrowia. Święty Mikołaj nie zapomniał również o obsłudze lekarskiej oddziału która opiekuje się najmłodszymi.

Prezes jednostki Zbysław Kurczyński składa serdecznie podziękowanie pomysłodawczyni inicjatywy Katarzynie Raczkowskiej oraz strażakom- ochotnikom zaangażowanym w realizację tej idei. Strażacy mają nadzieję ,że w tym dniu udało się rozpromienić twarze młodych pacjentów oraz ich rodziców.

Spotkania w augustowskim szpitalu z pacjentami oddziału dziecięcego to już tradycja i odbywają się od kilku lat. Organizowane są z okazji „ Mikołajek” oraz „ Dnia Dziecka”. Inicjatywa objęta została patronatem Burmistrza Miasta Augustowa oraz wsparciem Starostwa Powiatowego w Augustowie.

(i)

Zdjęcia: Foto-Bajka Augustów