Augustowski DKF KINOCHŁON zaprasza na prawdziwie kosmiczny wieczór! Już w poniedziałek 29 lipca ponownie przeżyjemy wielkie emocje związane z pierwszym lądowaniem na Księżycu. A to dopiero początek atrakcji…

29 lipca o godz. 19:30 w augustowskim kinie Iskra pokażemy Państwu niezwykły film dokumentalny. „Apollo 11” w reżyserii Todda Douglasa Millera to produkcja zrealizowana dokładnie 50 lat po pierwszym kroku człowieka na Księżycu, zawierająca niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia i nagrania z lotu na Srebrny Glob.

Fascynująca dokumentalna opowieść o tym, jak astronauci misji kosmicznej Apollo 11 wylądowali na Księżycu 20 lipca 1969 roku, opatrzona hipnotyzującą wręcz muzyką Matta Mortona zadziwia, zapiera dech, a momentami nawet wzrusza. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, zakulisowe opowieści z centrum dowodzenia i uchwycona na żywo atmosfera wielkiego skupienia milionów widzów na całym świecie, którzy w napięciu śledzili losy astronautów – to wszystko będziemy oglądać na wielkim ekranie.

Gościem tego pokazu będzie Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’u FB „Z głową w gwiazdach”. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Islandii, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.

Chyba przyznacie nam Państwo rację – zapowiada się fascynujący wieczór!

Serdecznie zapraszamy!

APK – DKF KINOCHŁON

– – –

Bilet na pokaz: 20 zł

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”