BEZ DAWCY SZPIKU NASZA JULKA NIE PRZEŻYJE!!!, tak dramatycznie zabrzmiał apel o pomoc wystosowany przez rodzinę 4. letniej mieszkanki Augustowa, opublikowany przed czterema tygodniami na jednym z augustowskich portali informacyjnych. Radosny uśmiech Julki, na jednym z zamieszczonych do apelu zdjęć zdziałał już cuda! Słowa najbliższych i Julka uśmiechająca się ze zdjęcia wzruszyły chyba serca najbardziej odporne na ból i niemoc innych. Natychmiast zaczęły zgłaszać się osoby oferujące pomoc Julce. Już nie tylko Augustów i najbliższe okolice pragną pomóc małej augustowiance. Wspiera ja całą Polska i dużo osób z zagranicy.

Swoje fachowe wsparcie zaproponowała działająca w Polsce od 2008 r. Fundacja DKMS. Jej misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku, a tego właśnie potrzebuje nasza Julka. Mamy nadzieję, że poszukiwania dawcy przyniosą szybko pozytywne efekty, ponieważ czas odgrywa w jej przypadku równie ważną rolę.

W dniu dzisiejszym Fundacja DKMS zorganizowała w Urzędzie Miejskim w Augustowie konferencję prasową. Wziął w niej udział również Burmistrz Augustowa. Po konferencji zarejestrował się do bazy danych DKMS.

Pod tekstem zamieszczamy fragmenty nagrań video z konferencji. Można w nich odsłuchać wypowiedzi: burmistrza Augustowa – Mirosława Karolczuka, Ewy Łukaszewicz – cioci Julki oraz Macieja Oleksy z Augustowa, który był już dawcą komórek macierzystych krwi i szpiku.

Szczegółowy program akcji DKMS w Augustowie do wglądu TUTAJ >>>

https://www.facebook.com/augustow.org/videos/2405510293013878/
[ngg src=”galleries” ids=”47″ display=”basic_thumbnail”]

Bart. / Augustow.org