W piątek, 25 października w szkole nr 2 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły Agnieszki Renaty Milanowskiej, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Życzenia samych sukcesów pierwszoklasistom przekazali również burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk oraz Anita Szostak, kierownik Wydziału Edukacji UM Augustów.

– Życzę wszystkim żakom sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, ale także tego żebyście codziennie przychodzili z uśmiechem do szkoły, w której zdobędziecie wiedzę i w której zawiążą się Wasze znajomości i przyjaźnie – powiedział burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, za które otrzymali pamiątkowe dyplomy drobne upominki oraz tarcze.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2  im. Zygmunta Augusta w Augustowie.

|Urząd Miejski w Augustowie