Augustowska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma już 60 lat. Oficjalna uroczystość z tej okazji odbyła się w piątek, 18 października br. w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie.

Uroczystość rozpoczęła się od nakreślenia rysu historycznego Spółdzielni przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie, Piotra Zalewskiego. Po jego wystąpieniu głos zabrał Prezes SM Augustów, Kazimierz Kożuchowski.

– Fundamentem naszego sukcesu przez cały czas byli ludzie. Spółdzielnia za swoją działalność była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana. Przetrwanie trudnych chili na przestrzeni lat, to powód do dumy dla nas, spółdzielców

– mówił m.in. Kazimierz Kożuchowski.

Ludziom poświęcono właśnie najwięcej czasu podczas jubileuszowej uroczystości. Wręczone zostały medale i okolicznościowe statuetki dla kilkudziesięciu osób. Znaleźli się wśród nich pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej, przedstawiciele firm i organizacji współpracujących z Augustowską Spółdzielnią, prezesi zaprzyjaźnionych Spółdzielni, samorządowcy oraz osoby które wniosły swój udział w rozwój Spółdzielni. Wymienimy tylko tych, których Krajowa Rada Spółdzielcza odznaczyła odznakę Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego. To długoletni działacze i pracownicy Spółdzielni.: Zofia Drażba, Dorota Bujnowska, Wanda Maksimowska, Małgorzata Pilecka, Ewa Sadowska, Ryszard Szczygło, Jerzy Krysztofik, Kazimierz Truszkowski, Marek Grajewski, Mirosław Formejster. Odznaczenia wręczyli: Prezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej, Mieczysław Grodzki i Prezes Spółdzielczego Regionalnego Związku Rewizyjnego w Białymstoku, Tadeusz Szymańczyk.

Aktualnie Spółdzielnia Mieszkaniowa w Augustowie to 121 budynków zamieszkałych prze ponad 10 tys osób, w 3876. mieszkaniach. Spółdzielnia w ostatnich latach wydała ponad 30 mln zł na remonty swoich zasobów.

Pod tym tekstem zamieszamy pokaz zdjęć z wydarzenia i wystąpienie Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie. Zachęcamy do jego wysłuchania.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości odbył się występ artystyczny „Duetu z Przypadku”. Całość zakończył uroczysty bankiet.

|Bart.