Nikt nie miał wątpliwość, że ulica Wojska Polskiego w Augustowie wymaga pilnego remontu. Pod tym względem zgodni byli mieszkańcy Augustowa i nasi samorządowcy. Tą jednomyślność burzyło pytanie, kto to powinien zrobić?

Podobną sytuację już mieliśmy, kiedy przez 20.lat wracał temat gruntownej przebudowy ulicy 3 Maja. Ulica w połowie powiatowa, a w połowie miejska bardzo długo kreowała niezbyt korzystny wizerunek królewskiego miasta. Ulica Wojska Polskiego podobnie, oprócz funkcji komunikacyjnych stanowi wizytówkę naszego miasta.

Tak, jak było z ulicą 3 Maja, tym razem również w gronie miejskich radnych znalazły się osoby optujące za tym, aby to Starostwo remontowało ulicę, która do niego należy. Argumentacja mająca poparcie w papierach, jednak trudna do przyjęcia dla przeciętnego mieszkańca, który może dopiero w wyniku zamieszania wokół tej sprawy dowiedział się, że główna ulica w mieście należy do powiatu, nie do miasta. Ostatecznie głównym problemem stała się wysokość wkładu w ten remont.

Plany przebudowy ulicy Wojska Polskiego obejmują także remonty przylegających ulic, również ulicy Mickiewicza. Remont tej ulicy, a raczej jego potrzeba, wracał wielokrotnie podczas obrad RM w Augustowie. Dziś uśmiech zadowolenia na wielu twarzach wywołuje, pomimo utrudnień z tym związanych, widok ludzi i maszyn pracujących na ul. Mickiewicza. Co to może oznaczać? Domyślamy się, ale nie uprzedzajmy faktów. 🙂

Przebudowa ulicy Mickiewicza

Jutro (tj. w czwartek 29 sierpnia) o godz. 11.00, w gabinecie Jarosława Szlaszyńskiego – Starosty Augustowskiego odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Mirosława Karolczuka – Burmistrza Augustowa. Tematem wiodącym konferencji ma być właśnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego. Mamy nadzieję, że zostaną nam przekazane informacje, które ucieszą wszystkich mieszkańców naszego miasta.

|Bar.