Bajecznie na Błoniach z Fundacją Mamy Mamy. W sobotę 22 czerwca 2019 r. na Błoniach nad rzeką Nettą w Augustowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Pod hasłem „Literatura + Sztuka + Piknik” dzieci wraz z rodzicami oraz zaproszonymi do królewskiego grodu gośćmi bawili się kreatywnie aż do wieczora. Udział w organizowanych przez Fundację Mamy Mamy „V Spotkaniach pod chmurką” był bezpłatny.

W planie imprezy wypełnionej atrakcjami po brzegi, były m.in. warsztaty popularyzujące czytelnictwo z pisarką Ulą Sieńkowską-Cioch, tworzenie smoczych masek z ilustratorką Olą Cieślak, spotkanie autorskie z twórczynią „Dynastii Miziołków” Joanną Olech oraz zajęcia z Michałem Malinowskim z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO. Trwały także przygotowania do spektaklu „Sceny z życia smoków” w reżyserii Joasi Denert.

Dzieci tworzyły kostiumy, pracowały nad scenografią, ćwiczyły dykcję, a następnie ku uciesze zgromadzonych na pikniku rodzin – wzięły udział w przedstawieniu.

Wśród uczestników konkursu rozlosowano nagrody (aparat fotograficzny i zestawy książek), zaś każdy uczestnik danego bloku zajęć, wytworzoną przez siebie pracę mógł wziąć na pamiątkę do domu. W ramach wydarzenia powstały także scenariusze zabaw z książką, które można znaleźć na stronie mamymamy.pl lub na FB.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fundacja Mamy Mamy –