13 listopada br. w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, po raz kolejny, miało miejsce niecodzienne spotkanie, srebrnej medalistki Mistrzostw Świata w Lekkiej atletyce Doha 2019 – Joanny Fiodorow z uczniami. Bardzo serdecznie przywitał naszego Gościa, dyrektor Centrum, pan Grzegorz Augusewicz.

Joanna Fiodorow swoją piękną,lekkoatletyczną karierę rozpoczęła w UKS Technik Augustów. W swojej relacji zawodniczka podkreśliła ważną rolę w wyborze sportowej drogi pierwszego trenera – pana Bogusława Sowóla. Jest to świadectwo docenienia przez wielokrotną mistrzynię pracy augustowskiego trenera. Obecnie trenuje z panią Malwiną Wojtulewicz razem z Wojciechem Nowickim, co owocuje wynikami na skalę międzynarodową.

Uczniowie z uwagą słuchali opowieści o wyczerpujących treningach, o pełnej koncentracji przed każdym startem, o powrotach do ukochanego domu w Augustowie i chwili wytchnienia od pracy treningowej, o pasji, z jaką pani Asia przygotowuje się do każdych zawodów. Ambicja, życzliwość i więź z rodzinnymi stronami, a przy tym wielka skromność i dystans do siebie, to cechy bohaterki dzisiejszego spotkania, które doprowadziły ją na sam szczyt sportowej kariery.

Po udzieleniu odpowiedzi na wiele pytań kierowanych do naszej augustowskiej mistrzyni, był czas na autografy, wspólne zdjęcia, i oczywiście, można było dotknąć srebrnego medalu Mistrzostw Świata z Doha w rzucie młotem.

Dyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, pan Grzegorz Augusewicz podziękował pani Joannie za wspaniałe spotkanie, motywowanie młodzieży do pracy nad sobą i życzył sukcesów na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Pani Joanno, serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy w Tokio prawdziwie olimpijskiej formy i upragnionego medalu!

Spotkanie zorganizowała pani Jolanta Sowól.

(i)