W najbliższą niedzielę 28. kwietnia będziemy mieli okazję ponownie uczestniczyć w oficjalnym otwarciu augustowskiego sezonu żeglugowego. Taka forma rozpoczynania sezonu żeglugowego w naszym mieście funkcjonuje od 27. czerwca 2015 r. Tego dnia odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźby legendarnej Gołej Zośki, nieopodal dobrze znanego w kraju i na świecie cyplu Goła Zośka, na jeziorze Rospuda. Pamiętamy doskonale tamto świetnie przygotowane przez Augustowskie Placówki Kultury wydarzenie.

Barbara Ostaszewska, pomysłodawczyni wykonania posągu Gołej Zośki i usadowienia rzeźby nad jeziorem Rospuda Augustowska przy półwyspie i wzniesieniu o takie samej nazwie, osiągnęła swój cel. Jej kilkuletnie starania, załatwianie spraw proceduralnych i gromadzenie środków finansowych zaowocowały tym, że Goła Zośka stała się nową atrakcją Augustowa. Podpływają do niej turyści na statkach, katamaranach, gondolach oraz żaglówkach i są żywo zainteresowani legendami jakie wiążą się z półwyspem. Barbara Ostaszewska opisała je wszystkie w książce pt. „Goła Zośka – echa legendy” W sezonie turystycznym sama opowiada legendarne historie o losach tej tajemniczej dziewczyny, podczas rejsów statkami. Tak, rzeźba autorstwa Waldemara Dziekońskiego, augustowskiego rzeźbiarza mieszkającego w Kanadzie jest bez wątpienia jedną z atrakcji Augustowa.

W tym roku jednostki pływające wyruszają ze swoich portów o godz. 13.15. Uformowana zostanie Wielką Paradą Jednostek Pływających, która popłynie w kierunku Gołej Zośki. Na miejscu nasza Zosia symbolicznie powita wodniaków w nowym sezonie żeglugowym.

Organizatorzy zapraszają wszystkich wodniaków do udziału w paradzie!
Z Gołej Zośki jednostki pływające i ich załogi popłyną na event w plenerze, na miejsce którego wybrano plażę Oficerskiego Yacht Clubu RP Pacyfic WDW.

W programie wydarzenia zaplanowano:
– oficjalne Otwarcie Sezonu Żeglugowego
– koncert Duetu z przypadku
– koncert Teatru Piosenki
– legenda o Gołej Zośce w wykonaniu Teatru Pneumatycznego
– ognisko z kiełbaskami

Informacje o biletach na rejsy łodzi, statków, katamaranów i innych jednostek pływających, znajdziecie na dołączonym plakacie

Do zobaczenia na wodzie 🙂
Bart.