Powstanie ona, dopiero gdy Ratusz dostanie na to pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. A to będzie możliwe najwcześniej w 2021 roku.

W styczniu 2018 roku swoją część drogi zbudowała gmina Augustów. Asfaltowa jezdnia kończy się jednak i wtedy zaczyna się miejski dziurawy odcinek, gdzie po deszczu tworzą się duże kałuże. O budowę tam utwardzonej nawierzchni do augustowskiego Ratusza zaapelowali mieszkańcy trzech wsi — Żarnowa Pierwszego, Drugiego i Trzeciego.

Kierownik miejskiego wydziału inwestycji Magdalena Sokołowska przyznaje, że pierwsze przymiarki do realizacji tej inwestycji były bezowocne.

– Zgłosiliśmy je w pierwszym rozdaniu Funduszu Dróg Samorządowych. Wniosek nie został zaakceptowany i nie otrzymaliśmy dofinansowania. Rozstrzygnęliśmy nawet wcześniej przetarg, ale unieważniliśmy to postępowanie.

Sokołowska tłumaczy, że droga poczeka, bo miasto chce ją zbudować za pieniądze zewnętrzne.

– To zadanie nie zostało uwzględnione w przyszłorocznym budżecie. Rozważamy złożyć wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych w kolejnych rozdaniach i uwzględnić inwestycję w kolejnych latach. Kolejne wnioski będą realizowane dopiero w 2021 roku.

Koszt kilometrowego odcinka wyceniono na około 700 tys. zł. Gmina Augustów wyraziła chęć dołożenia się do tej inwestycji.

| red: mik

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki