Koniec roku jest dobrym momentem aby podsumować starty zawodników naszego klubu. W ubiegłym tygodniu zawodnicy, trenerzy, rodzice, działacze oraz włodarze miasta Augustowa spotkali się w gościnnych progach „ Karmelka” aby podsumować wyniki sekcji nart wodnych oraz kajakowej.

W spotkaniu uczestniczyli. Burmistrz Augustowa M. Karolczuk, jego zastępca F. Chodkiewicz Spotkaniu przewodniczył Prezes AKS Sparta Augustów Z. Sadowski oraz Wiceprezes W. Salik. Obecni był również członek Zarządu Sparty R. Iwaszkiewicz.

Tegoroczne wyniki sekcji nart wodnych są imponujące. Ogółem w najważniejszych imprezach zawodnicy zdobyli 84 medale w tym 31 złotych, 33 srebrne i 20 brązowych. Sparta także zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii dzieci do lat 14-stu oraz seniorów. Mistrzem Europy – został Kamil Borysewicz. W kategorii do lat 15-stu Maja Piątek i Gabriela Koszycka są drużynowymi Wice Mistrzyniami Europy. Nic dodać nic ująć. Brawo. Najlepiej mijający rok nart wodnych Sparty podsumował twórca tych wyników – trener Maciej Krzywiński:

Co można powiedzieć o minionym sezonie – był udany. Co można powiedzieć więcej – był rekordowo udany. Zawodnicy sekcji nart wodnych „Sparty” zdobyli w 2019r. łącznie 84 medale w tym 31 złotych, 33 srebrne i 20 brązowych. Sparta także zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii dzieci do lat 14tu oraz seniorów. Zawodnicy naszego klubu brali udział w zawodach na akwenach Polski a także Litwy, Niemiec i Białorusi. Niewątpliwie największym osiągnięciem może poszczycić się może Kamil Borysewicz, który na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Mińsku sięgnął po złoty medal w skokach . Pozazdrościły mu jego młodsze koleżanki – Maja Piątek i Gabriela Koszycka, które broniąc barw Polski wspólnie z reprezentacją zdobyły Drużynowe Vice Mistrzostwo Europy w kategorii do lat 15-stu. Czteroletnia, ciężka, wspólna praca przyniosła w końcu zakładane efekty. Nie zasypiamy gruszek w popiele. Przed nami nowy sezon i nowe wyzwania. Choć trudności jest sporo. Borykamy się z niedoborem odpowiedniego sprzętu, szczególnie dla naszej młodzieży, brakiem wystarczającego finansowania na obozy i zgrupowania sportowe oraz głodowymi płacami dla kadry szkoleniowej. Jeśli chcemy kontynuować lub podwyższać wyniki sportowe obecna, dramatyczna sytuacja finansowa Klubu powinna się diametralnie zmienić”.

W sezonie 2019 AKS „Spartę” reprezentowali następujący narciarze: Maja Piątek, Gabriela Koszycka, Oskar Domaszewski, Igor Domaszewski, Karol Wnukowski, Antoni Olszewski, Krzysztof Sobecki (juniorzy) oraz Kamil Borysewicz, Erwin Zawadzki, Jakub Rutkowski i Mateusz Krzywiński (seniorzy). Trenerem sekcji był Maciej Krzywiński.

W trakcie spotkania Prezes Sparty Z. Sadowski podsumował wyniki dziękując naszym zawodnikom i trenerom a Burmistrz Augustowa dołączając się do gratulacji i wręczył nagrody finansowe . Głos zabrał również z-ca Burmistrza F. Chodkiewicz. Nagrody Burmistrza otrzymali:

Trenerzy: Adam Wysocki, Jerzy Grąbczewski, Maciej Krzywiński

WYRÓŻNIENIE ZAWODNICY SEKCJI KAJAKOWEJ:

1.      Mikołaj Walulik

2.      Łukasz Barszczewski

3.      Grzegorz Trochim

4.      Dawid Roszko

5.      Marysia Kotarska

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY SEKCJI NARCIARSTWA WODNEGO

1.       Kamil Borysewicz

2.       Erwin Zawadzki

3.       Maja Piątek

4.       Gabriela Koszycka

5.       Igor Domaszewski

Jeszcze raz gratulujemy zawodnikom, trenerom i rodzicom naszych wspaniałych zawodników Zawody/Wyniki Sekcji Narciarstwa Wodnego 2019 – tabela do wglądu TUTAJ >>>

|Krzysztof Andruszkiewicz / AKS Sparta Augustów