Dzięki sygnałowi zgłoszonemu przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci zatrzymali młodego mężczyznę z narkotykami. 18-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji, w miniony piątek, pełniąc służbę na terenie Augustowa, po godzinie 15, patrolowali jedno z osiedli, weryfikując zagrożenie wskazane w aplikacji KMZB. Na wirtualnej mapie, mieszkańcy zaznaczyli teren, gdzie może dochodzić do aktów wandalizmu oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Na efekty pracy policjantów, nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę pod wpływem alkoholu, który posiadał narkotyki. Mężczyzną okazał się 18-letni mieszkaniec Augustowa. Policjanci w jego miejscu zamieszkania ujawnili kolejne zakazane substancje. Mundurowi łącznie zabezpieczyli 7 gramów białego proszku i niewielkie ilości suszu.  Wstępne badania narkotresterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

augustow.policja.gov.pl