Niezwykłe rowery, piknik militarny, oprogramowanie pozwalające na obsługę komputera przy pomocy ruchów oczu, podlaska mąka i produkty zbożowe, nowoczesne przedszkole w Grabówce, Fundacja Naszpikowani, uhonorowana łomżyńska Filharmonia Kameralna oraz Stowarzyszenie Droga to nowi laureaci Podlaskiej Marki 2018. Publiczność zgromadzona w sali Opery i Filharmonii Podlaskiej we wtorkowy (7 maja br.) wieczór poznała także Honorowego Ambasadora Województwa – prof. Henryka Skarżyńskiego oraz Ambasadora Gospodarki – branżę IT. Niespodzianką była zupełnie nowa Podlaska Marka Pokoleń – dla Politechniki Białostockiej.

Gala Podlaskiej Marki od 15 lat organizowana przez Marszałka Województwa zgromadziła w sali głównej OiFP znakomitą i różnorodną publiczność. Nominowanym do nagrody towarzyszyły rodziny, dzieci i przyjaciele. Pracownicy wyróżnionych firm razem z prezesami trzymali kciuki za wygraną a gospodarze i organizatorzy gali z radością witali przybyłych licznie przedstawicieli rządu, parlamentu, samorządów wielu szczebli z regionu i Polski a także reprezentantów świata nauki, biznesu i kultury.

Dynamiczne zmiany i życzenia

Marszałek Województwa Artur Kosicki w swoim słowie wstępnym podkreślił, że podlaskie marki i ludzie za nimi stojący wyraźnie pokazują, że nasz region przechodzi diametralne zmiany.

 – Podlaskie to nie tylko Puszcza Białowieska czy Knyszyńska. Coraz częściej mówi się o kolejnej puszczy – Puszczy Krzemowej, podkreślając w ten sposób dynamiczny rozwój branży IT, na wzór amerykańskiej Doliny Krzemowej. Ale Podlaskie to jeszcze więcej – to Dolina Mleczna, z której pochodzi niemal co trzecia szklanka mleka, wypijana w polskich domach. To domy modułowe, które podbijają rynki skandynawskie. To także przemysł szkutniczy, który eksportuje łodzie na rynki całego świata. To przemysły maszynowy i meblarski, które zachwycają jakością swoich produktów – mówił marszałek.

Dynamiczny rozwój podlaskiej gospodarki zauważył także gość specjalny gali Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin.

– Gratuluję wam tego co zrobiliście z Podlasiem przez ostatnie 15 lat. Podlasie samo stało się marką, marką dynamicznego rozwoju i nauki – mówił do zebranych w sali Opery. – I życzę Państwu tego, aby taka marka Podlasia zdobywała popularność nie tylko w Polsce, ale w całej Europie a nawet i świecie.

 Obecny na uroczystości poseł na Sejm RP Krzysztof Jurgiel przekazał publiczności gratulacje i odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego, który napisał m.in.: „Rozwój regionów jest jednym ze źródeł siły naszego kraju. Życzę Państwu niesłabnącej energii do realizacji kolejnych celów. Jesteście Państwo dumą Podlasia i dumą Polski!”.

Więcej czytaj TUTAJ >>>

wrotapodlasia.pl

zdjęcie: Marcin Nawrocki / Wrota Podlasia