8 BIEG CHARYTATYWNY „BIEGAJĄC POMAGAMY” 2020 BYŁ REKORDOWYM POD WIELOMA WZGLĘDAMI

W niedzielę 4 października 2020 r. w Augustowie odbył się już po raz 8 Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”. Bieg organizowany jest zazwyczaj jako impreza towarzysząca największej imprezy biegowej w Augustowie tj. Półmaratonu Augustowskiego.  Półmaraton w tym roku z różnych powodów, głównie ze względy na obecną sytuację epidemiczna nie wystartował, jednak Bieg Charytatywny udało się zorganizować!

Wczorajsza, dziś już możemy powiedzieć, że bardzo udana impreza biegowa w Augustowie, to przede wszystkim zasługa Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego, które przy wydatnym wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Augustowie wzięło na siebie ciężar przygotowań i organizacji tego wydarzenia. W ocenie wczorajszych uczestników biegu i piszącego te słowa, który Półmaratonowi Augustowskiemu towarzyszy od pierwszej edycji, był to najlepiej zorganizowany Bieg Charytatywny do tj. pory.

8. Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy” 2020 był również rekordowym pod względem liczby osób biorących w nim udział. Rok wcześniej wzięło w nim udział 200 osób, a w tym roku było ich już prawie 300! Ze względu na obowiązujące przepisy dot. COVID-19 udział większej liczby chętnych był niemożliwy.

– Po rozmowach z przyjaciółmi wspierającymi to wydarzenie, szczególnie z największym pracodawcą, w regionie który bardzo mocno nas wspiera uznaliśmy, że warto jednak mimo wszystko podtrzymać tą tradycję i że jesteśmy w stanie to organizacyjnie przeprowadzić. (…) Mamy także uczestników z innych miejscowości, którzy specjalnie przyjechali na tą imprezę. Wdać, że aktywność biegowa w Augustowie bardzo mocno się rozwija.

– powiedział w naszej rozmowie jeszcze przed startem były dyr. CSiR w Augustowie, obecnie dyr. PCPR Andrzej Zarzecki. Pan Andrzej był pomysłodawcą i czuwa nad organizacją Półmaratonu Augustowskiego od samego początku.

Dochód z tegorocznego biegu, po podliczeniu i dopełnieniu wszelkich formalności prawnofinansowych z tym związanych, zostanie podzielony i przekazany dla potrzebujących prawdopodobnie w listopadzie br. Przypomnijmy, za każdy pokonany przez uczestników kilometr sponsor zapłaci 10zł na cele charytatywne. Wszystko wskazuje na to, że i pod tym względem tegoroczny bieg będzie rekordowy.

Pod tekstem zamieściliśmy nagranie rozmowy z p. Andrzejem Zarzeckim przed biegiem.

www.augustow.org

Opublikowany przez Augustow.org Niedziela, 4 października 2020
https://www.facebook.com/media/set?vanity=augustow.org&set=a.3474871645912423

www.augustow.org

Opublikowany przez Augustow.org Niedziela, 4 października 2020
https://www.facebook.com/media/set?vanity=augustow.org&set=a.3475402612525993

|Bart.  

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany