Dwójka radnych powiatowych VI kadencji, Michał Kotarski i Maciej Daniel Kaszuba przesłała do naszej redakcji pismo, w którym apeluje do Zarządu Powiatu Augustowskiego i Starosty Augustowskiego o natychmiastową reakcję i sprzeciw wobec wskazanych przez firmę działającą na zlecenie GDDKiA – propozycji przebiegu południowo – wschodniej obwodnicy Augustowa. Na wstępie tego apelu czytamy:

W imieniu mieszkańców Powiatu, apelujemy do Zarządu Powiatu Augustowskiego i Starosty Augustowskiego o natychmiastową reakcję i sprzeciw wobec wskazanych przez firmę działającą na zlecenie GDDKiA – propozycji przebiegu południowo – wschodniej obwodnicy Augustowa. Apelujemy o poparcie przebiegu drogi zgodnie z wariantem Burmistrza.

Kwestia budowy obwodnicy ma wagę strategiczną. W obecnej sytuacji milczenie Zarządu Powiatu Augustowskiego zadziwia i napawa niepokojem. Bezczynność Powiatu może wywołać negatywne konsekwencje dla mieszkańców. Obowiązkiem Zarządu Powiatu i Starosty jest najwyższa dbałość o sprawy ważne dla bezpieczeństwa społeczności.

Pełna treść pisma do wglądu TUTAJ >>>

Radni w wystosowanym apelu zarzucają adresatom m.in. że:

(…) Odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu z przedstawicielami GDDKiA i wykonawcą koncepcji. Odbyło się jednak za zamkniętymi drzwiami gabinetów Starostwa. Bez udziału mieszkańców, mediów oraz bez żadnego komunikatu ze spotkania. Mieszkańcy oczekują jawności i natychmiastowego stanowiska Zarządu Powiatu w omawianej sprawie

Tego samego dnia kiedy otrzymaliśmy wspomniane pismo, Starosta Augustowski był gościem Radia Białystok. W rozmowie z dziennikarzem tego radia, Tomaszem Kubaszewskim odniósł się on również do kwestii poruszanych w piśmie Michała Kotarskiego i Macieja Daniela Kaszuby.

Niżej rozmowa Tomasza Kubaszewskiego z Jarosławem Szlaszyńskim.

Starosta Powiatu Augustowskiego Jarosław Szlaszyński. Zdjęcie archiwalne www.augustow.org