AUGUSTÓW ZAWIESZA ZAJĘCIA W SZKOŁACH, ZAMYKA BASEN I INSTYTUCJE KULTURY

By / 4 miesiące temu / Aktualności / 1 Comment

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk zarekomendował dyrektorom augustowskich szkół podjęcie pilnej decyzji o zawieszeniu zajęć od 12 marca 2020 do końca miesiąca. Zdecydował również o zamknięciu od jutra miejskiego basenu, żłobka oraz placówek kultury.

– W tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo. Napływające z instytucji państwowych informacje nie pozostawiają wątpliwości. Musimy zastosować wszelkie możliwe rozwiązania dla spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa. Im szybciej ograniczymy skupiska ludzi, tym wolniej będzie postępowało zarażanie kolejnych osób

– powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Burmistrz zwołał również w trybie pilnym posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie odbędzie się dziś o godzinie 13. Możliwe, że zapadną na nim kolejne decyzje o charakterze zarządzania kryzysowego.

– W obecnej sytuacji musimy postępować spokojnie i odpowiedzialnie. Analiza sytuacji w Polsce i innych krajach pokazuje jasno, że swój wysiłek musimy kierować na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Zwołałem posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i podjąłem decyzję o rekomendacji dotyczącej zawieszenia pracy naszych placówek.

Jak dodał Zastępca Burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz:

– Apelujemy do wszystkich o ograniczenie spotkań i narzucenie sobie najwyższej troski o higienę. Z pozoru proste i codzienne czynności mogą być bardzo cenne. Pamiętajmy, że zobowiązuje nas przede wszystkim troska o innych. Zwłaszcza o osoby starsze i samotne, które objęte są największym ryzykiem. Zarażenia w Polsce postępują. To jednak od nas zależy, jak duże będzie tempo rozprzestrzeniania się wirusa. Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach i na basenie pozwoli zmniejszyć ryzyko, któremu podlegamy wszyscy.

Burmistrz Mirosław Karolczuk zaapelował do wszystkich wójtów i burmistrzów o podjęcie podobnych działań:

– Apeluję do moich kolegów samorządowców o podjęcie podobnych działań. Im szerzej będziemy reagować, tym lepsze efekty osiągniemy. Mam nadzieję, że zajęcia zawieszą również szkoły powiatowe funkcjonujące na terenie Augustowa. Zwrócę się z taką sugestią do Pana Starosty. Apeluję też do sąsiednich gmin o przygotowanie środków z zakresu zarządzania kryzysowego i przygotowanie się do wspólnych pilnych zakupów, które mogą wspomóc profilaktykę i sprawność działania naszego szpitala. Będę również rozmawiał z Panem Starostą w sprawie przyspieszenia spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Burmistrz zapowiedział kolejne komunikaty po spotkaniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanego na godzinę 13.

– Urząd Miejski w Augustowie –

Jeden komentarz

  • Janusz11. Mar, 2020

    Tak sobie dziś właśnie myślałem, że pewnie niedługo basen zamkną. Ale to początek. Jeśli to cholerstwo szybko nie ustąpi to tak samo możecie zapomnieć o jakiś pielgrzymkach na Jasną Górę itp. A w lato? Zamkną wszystkie kąpieliska? Bo kto będzie chciał się plumkać w tej samej wodzie z ewentualnie chorymi? Nad Bałtykiem tak samo – miejsce publiczne, masa ludzi w jednym miejscu. Oj, coś czuję, że to nie będzie dobry rok dla turystyki… Obym się mylił.
    Focus

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany