SPOTKANIA Z AUGUSTOWSKIMI PISARZAMI

By / 4 miesiące temu / Kultura / Brak komentarzy

Augustowscy pisarze Urszula Sieńkowska-Cioch i Szymon Teżewski odbyli cykl spotkań autorskich z uczniami szkół podstawowych Augustowa, Lipska i Jabłońskich.

Pani Urszula jest autorką książki dla dzieci „Przygody jeża Szymona”. Na spotkania przygotowała mnóstwo ciekawych zabaw i zagadek związanych z jeżami. Dzięki niej dzieci dowiedziały się także jak wiele osób jest zaangażowanych w powstanie książki od pomysłu, który rodzi się w głowie autora, do książki, którą można wypożyczyć w bibliotece lub kupić w księgarni.

Pan Szymon zdradził młodzieży tajniki warsztatu nowoczesnego pisarza. Zaprezentował archiwa i biblioteki cyfrowe, z których korzystał podczas pisania „Eteromanki” – powieści wiernie oddającej realia przedwojennego Augustowa. Internet jest kopalnią informacji o historii naszego miasta, jeśli tylko wiemy gdzie ich szukać.

Jeśli ktoś jest zainteresowany historią Augustowa, może zajrzeć na stronę biblioteki Szkoły Podstawowej nr 4 do zakładki „Augustów”, gdzie zgromadzone są linki do ciekawych stron: https://bibsp4augustow.blogspot.com/p/augustow.html

Spotkania z augustowskimi autorami sfinansowała Fundacja Orlen w ramach Programu Grantowego „Moje miejsce na Ziemi”. Organizatorem spotkań jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie, a odbyły się one w bibliotekach SP w Jabłońskich, ZSS w Lipsku, SP nr 2, SP nr 3 i SP nr 4.

Monika Rowińska

prezes TNBSP Oddział w Augustowie

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany