Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i juniorów młodszych   w kajakarstwie klasycznym. To najważniejsza a w tym roku impreza sportowa kajakarzy juniorów, a były to 26.Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwa Polski Juniorów, MMM w Kajakarstwie Klasycznym POZNAŃ, 30 lipca – 2 sierpnia 2020.

Dla naszych juniorów to był długo oczekiwany start. A oto wyniki naszych zawodników:

Brązowy medal i 10 pkt w biegu finałowym   K2- 500 m jm zdobyła nasza dwójka

Łukasz Barszczewski – Mikołaj Walulik

W finale A najbardziej prestiżowego biegu K1 200 m Mikołaj Walulik zajął V miejsce zdobywając 6 pkt do ogólnej klasyfikacji klubów oraz VI miejsce w finale A K1 500 m, tym samym zdobywając 4 pkt.

Z kolei nasi juniorzy młodsi dwójka Polkowski – Dubnicki w finale A w K2 500 m jm dopłynęli na VII miejscu zdobywając 3 pkt. Ta sama dwójka wygrała finał B na dystansie K2 1000 m jm zdobywając 1 pkt.

A co o starcie zawodników Sparty powiedział Adam Wysocki:

„Nasi zawodnicy mieli trudne zadanie, gdyż w tym roku w mistrzostwach były roczniki młodsze i starsze. Nasi byli w tej młodszej wiekowo grupie i musieli rywalizować ze swoimi starszymi kolegami. Start uważam za udany chociaż zawsze może być lepiej. Niewątpliwie brąz Łukasza i Mikołaja to nagroda za cały rok pracy. Na uwagę zasługuję też dobry start Polkowskiego i Dubnickiego. Raz byli w finale A i wygrali finał B. Nieco poniżej swoich możliwości wypadł start Trochima ale usprawiedliwiam go gdyż kłopoty zdrowotne w okresie poprzedzającym start nie pozwoliły na zajęcie dobrego miejsca. Wszyscy startujący w Poznaniu to zawodnicy przyszłości, którzy wkrótce mogą nam przynieść dużo sukcesów i zadowolenia”

Nadmienić należy, iż efektem dobrego startu Mikołaja Walulika jest jego powrót do kadry narodowej Polski juniorów. Należy tez podziękować jego trenerom Adamowi, ale też Andrzejowi Siemionowi, którego mocno wspiera swą wiedza i doświadczeniem Mikołaja.

 Dziękujemy zawodnikom i trenerom i Gratulujemy.

Na zdjęciu ceremonia wręczenia brązowego medalu dla naszej dwójki Barszczewski – Walulik, cala nasza ekip z trenerem A. Wysockim a oraz zdjęcia A. Siemiona z Mikołajem.

sparta.augustow.pl