FOLKOWY WEEKEND NAD NECKIEM

Rękodzieło i folkowe granie stanowiły główne atrakcje minionego weekendu w Augustowie. 1 i 2 sierpnia teren przy amfiteatrze nad Neckiem był miejscem odwiedzin większości mieszkańców i turystów, którzy szukali atrakcyjnych form spędzenia wolnego czasu. Poza możliwością wodnych i słonecznych kąpieli na plaży przy Amfiteatrze, bez konieczności dalszego przemieszczania się, można było zaopatrzyć się w wyroby rękodzielnicze.

Na placu przy Amfiteatrze odbywał się doroczny Kiermasz Rękodzieła AUGUSTYNKI. Stałym terminem organizacji Kiermaszu jest Maj, jednak obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną nie pozwoliły na zorganizowanie kiermaszu w miesiącu urodzin Augustowa. Kiermasz udało się jednak zorganizować właśnie w dniach 1-2 sierpnia br. Tak jak w latach poprzednich można było zaopatrzyć się w wyroby pamiątkarskie, użytku codziennego, napoje i żywność wytwarzane ręcznie według tradycyjnych technik i receptur z ekologicznych, pochodzących z naszego regionu materiałów i surowców.

Tegoroczne AUGUSTYNKI nie zgromadziły tak dużej liczby wystawców jak bywało to wcześniej. Nie mogę jeszcze powiedzieć, czy miała na to wpływ zmiana miejsca ich organizacji – moim zdaniem nie, natomiast wiem już na pewno, że część wystawców zrezygnowała z powodu stanu epidemicznego. Wcześniej mieliśmy ich ponad 70., a w tym roku było ok. 20 mniej. Bardzo możliwe, że oferta, z której mogły skorzystać osoby odwiedzające Kiermasz ucierpiała nieco na mniejszej liczbie wystawców, jednak my cieszymy się, że w ogóle udało się nam w tym wyjątkowym okresie zorganizować to wydarzenie. Wymagało to z naszej strony większego wysiłku i zaangażowania niż w latach poprzednich. Jak to będzie wyglądało w roku przyszłym, nikt tego nie może przewidzieć. My wiemy, że bardzo dużo osób z całej Polski wyczekuje czasu, kiedy będą mogły przyjechać do Augustowa i zaopatrzyć się w proponowane na nim wyroby. Chętnie uczestniczą w nim wytwórcy z całego naszego regionu. Towarzyszące kiermaszowi gry, zabawy, konkursy i koncerty są świetną okazją do spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin. To, co wymieniłam sprawia, że jako Augustynki mamy olbrzymią satysfakcję z wykonanej pracy i potwierdzenie potrzeby dalszych działań, aby ten Kiermasz zorganizować w roku przyszłym i kolejnych

– powiedziała przed występem zespołu CZEREMSZYNA jedna z Augustynek, Iza Cembor.

Wspomniany koncert zespołu CZEREMSZYNA był ostatnim z 4., które odbyły się w sobotę i niedzielę (1-2.08.) w Amfiteatrze obok kiermaszowego placu. Folkowe granie nie ma może tylu fanów co rock, pop czy disco polo, ale chyba najlepiej pasowało do całokształtu wydarzeń nad Neckiem w miniony weekend.

W sobotę o 14:30 na scenie amfiteatru zagrały zespoły NARWIANIE oraz działający przy Augustowskich Placówkach Kultury CHÓR MELODIA.

KIERMASZ RĘKODZIEŁA AUGUSTYNKI 2020

W sobotę 1. sierpnia, na terenach przy augustowskim Amfiteatrze oraz na scenie Amfiteatru odbyły się dwa wydarzenia rekreacyjno-kulturalne. Przy okazji kolejnej edycji Kiermaszu Rękodzieła” Augustynki”, w Amfiteatrze wystąpiły dwa folkowe zespoły. Jako pierwszy na scenicznych deskach wystąpił Zespół Narwianie, drugim był Chór Melodia działający przy Augustowskich Placówkach Kultury. Prezentujemy naszą fotorelacje z tych wydarzeń. |Bart.

Opublikowany przez Augustow.org Sobota, 1 sierpnia 2020

 W niedzielę – także od 14:30 wystąpił ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO BYSTRY (działający przy APK) oraz wspomniana grupa CZEREMSZYNA.

Występ Zespołu Tańca Ludowego BYSTRY w augustowskim Amfiteatrze 2. sierpnia 2020 r.

Kolejna odsłonę projektu „Kultura na każdą porę roku”. Projekt jest realizowany przez Augustowskie Placówki dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura Dostępna” Narodowego Centrum Kultury.Pierwszymi wydarzeniami artystycznymi w ramach Projektu były koncerty zespołów rockowych Kobranocka i The Boars 24. lipca w tym samym miejscu. Wczoraj (w sobotę 1. sierpnia) publiczność w Amfiteatrze mogła wysłuchać muzyki innego gatunku. Koncerty Folkowe wpisywały się doskonale w atmosferę organizowanego na terenach przy Amfiteatrze Kiermaszu Rękodzieła AUGUSTYNKI. Sobota, to koncerty zespołów NARWIANIE oraz CHÓRU MELODIA. Dziś, czyli w niedzielę (2. Sierpnia) obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy koncerty dwóch innych zespołów z kręgu muzyki folk. Jako pierwszy wystąpił Zespół Tańca Ludowego BYSTRY, po ich występie CZEREMSZYNA. Zapraszamy do obejrzenia pokazy zdjęć z Występu ZTL BYSTRY. Zdjęcia z występu CZEREMSZYNY w kolejnym pokazie, który zostanie wkrótce zamieszczony. |Bart.

Opublikowany przez Augustow.org Niedziela, 2 sierpnia 2020
Zespół CZEREMSZYNA, pokaz zdjęć z koncertu w Augustowie 2.08.2020 r.

Koncert zespołu CZEREMSZYNA w augustowskim Amfiteatrze nad jeziorem Necko. Był to jeden z koncertów zorganizowanych przez Augustowskie Placówki Kultury w ramach projektu „Kultura na każdą porę roku”. Zapraszamy do obejrzenia pokazu zdjęć z tego koncertu. |Bart.

Opublikowany przez Augustow.org Niedziela, 2 sierpnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia pokazów zdjęć ze wspomnianych wydarzeń.

|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content