Budowę czterokondygnacyjnych bloków przewiduje nowy plan zagospodarowania przestrzennego, omawiany podczas wspólnego posiedzenia komisji rady miejskiej.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Nie zgadzają się na to radni opozycyjni, którzy chcą, by w tej dzielnicy nadal powstawały domy jednorodzinne. Mówi Izabela Piasecka.

Dajmy naszym mieszkańcom żyć w mieście zielonym, turystycznym, cichym i spokojnym. Mamy już rzeczywiście wytyczone miejsca, gdzie ta zabudowa wielorodzinna może powstawać. Rozpoczęta jest budowa bloku w Silikatach. Za tymi drzewami niech się rozwija osiedle, ale tu nad samym jeziorem zostawmy charakter taki, jaki był w zamyśle od wielu lat.

Odmiennego zdania są radni koalicji rządzącej. Ich zdaniem, w tym Jolanty Roszkowskiej, budowa bloków na Lipowcu umożliwi rozwój miasta.

Młodzi ludzie dorastają. Gdzie oni mają mieszkać? Załóżmy, że w Augustowie będzie rozwijał się przemysł. Jak chcecie kogokolwiek tu ściągnąć, a przede wszystkim pracowników?  Mają koczować w namiotach? Może ta zabudowa wielorodzinna nie jest najlepszym pomysłem, ale to jedyna szansa dla naszych dzieci i wnuków, a także dla całego miasta. Dach nad głową jest tak samo ważny, jak środki do życia. To naprawdę jedyna szansa.

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego Lipowca został pozytywnie zaopiniowany przez komisje rady. Ale ostateczna decyzja zapadnie podczas dzisiejszej (24.09) sesji.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki