zdjęcie: kadr z „Koncertu Papieskiego” w PSM I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie. Kwiecień 2019 r.

15 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, dokładnie o 21.37 Stolica Apostolska wydała komunikat: Ojciec Święty powrócił do domu Ojca.

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w wieku 84 lat. Był jednym z najbardziej wpływowych przywódców przełomu wieków. Pracował bez wytchnienia, aby budować fundament moralny świata współczesnego i odegrał kluczową rolę w obaleniu komunizmu w Polsce.

Jan Paweł II zasiadał na Stolicy Piotrowej w latach 1978-2005. Jego przesłanie odzwierciedlały słowa wypowiedziane na początku misji:

„Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi, otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy”.

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie o godz. 21.37

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zachęca, aby w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w sposób szczególny złączyć się w modlitwie przez wstawiennictwo papieża w intencji świata, Kościoła, w intencji wszystkich ludzi, którzy zmarli na koronawirusa oraz w intencji wszystkich ludzi, którzy są zarażeni i przebywają w kwarantannie oraz tych, którzy tracą pracę.

2 kwietnia 2020 na Jasnej Górze odbędzie się modlitwa dziękczynna za świętego papieża. Przez jego wstawiennictw będą też zanoszone błagania o ustanie pandemii.

Pamiętamy i czuwamy z Janem Pawłem II, ale też prosimy, by on pamiętał i czuwał nad nami właśnie w tej godzinie próby wiary i modlitwy w intencji ratowania Polski i świata od tej pandemii koronawirusa. Będziemy prosić nie tylko o to, by dobrze i bezpiecznie przeżyć ten czas ograniczeń, ale by przede wszystkim łaska tej chwili przyniosła nam moc duchową

– mówi dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego, ojciec Mariusz Tabulski.

|Bart.