W poniedziałek 27 lipca DKF Kinochłon zaprasza swoją Widownię do kina Iskra na kolejne wakacyjne spotkanie filmowe! O godz. 19:00 rozpoczniemy projekcję „Kłamstewka”. Musicie być z nami!

To taka prosta historia – może powiedzą niektórzy – ale ile treści w sobie niesie jej wielowymiarowość – odpowie KINOCHŁON…

Tytułowe kłamstewko znamy właściwie od początku filmu. rodzina decyduje się ukryć przed babcią – Nai Nai, wiadomość o śmiertelnej chorobie. Aby pożegnać się z nestorką rodu, jej dzieci organizują fikcyjny ślub Hao Hao – jednego z wnuków Nai Nai – z jego japońską dziewczyną. Pod pretekstem uczestnictwa w weselu do chińskiego Changchun zjeżdża się cała rodzina z Chin, Japonii i USA.

Główną bohaterką filmu jest czarna owca tego klanu – Billi, młoda artystka od dzieciństwa mieszkająca w Nowym Jorku. Nikt jej nie wtajemnicza w kłamstewko, gdy przypadkiem odkrywa rodzinną intrygę, wbrew rodzicom wyrusza do Chin, by pożegnać się z babcią.

Niesamowite filmowe świadectwo zderzenia chińskiej i amerykańskiej kultury. Film niepozorny, ale bardzo wyrazisty. Choć podejmuje poważny temat, nie pozbawia go humoru, optymizmu – łzy żalu przelewają się tu we łzy śmiechu.

Tę ciekawą, świetnie opowiedzianą historię obejrzy z nami, dobrze znany kinochłonowej widowni, Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i kulturoznawca, autor audycji filmowej radiowej czwórki „Hrapkowidz” i magazynu „Kino mówi” w „Ale kino+”, swoje artykuły publikuje w „Kinie”, „dwutygodnik.com”, „filmweb.pl” – z wielką radością powitamy go w KINOCHŁONIE kolejny raz!

Będziecie z nami? – Zapraszamy!

– – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,

tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.