Serwis edukacyjny dyktanda.pl wyszedł z inicjatywą, która pozwoli nam, 11 listopada 2020 r., zrobić coś dobrego w duchu patriotyzmu. Im więcej Internautów wypełni w tym dniu Dyktando na Święto Niepodległości, tym większa pomoc finansowa trafi do osób potrzebujących.

Dołączając do akcji damy wyraz temu, że polski język jest dla nas ważny, a tym samym przekażemy pomoc na cel charytatywny lub społeczny, który jest nam bliski.

Wziąć udział w akcji może każdy, bez względu na wiek! Serwis dyktanda.pl umożliwił to, aby w świętowanie dnia odzyskania niepodległości mogły zaangażować się całe rodziny. Dlatego Dyktando na Święto Niepodległości rozgrywane będzie na kilku poziomach trudności, dostosowanych do wieku uczestników. Powstaną dyktanda dla dzieci i młodzieży z klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej, dla uczniów szkół średnich, a także dla osób dorosłych. 

Za przygotowanie treści Dyktanda na Święto Niepodległości dla dorosłych odpowiadać będzie prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. 

Dyktando dla uczniów szkół średnich przygotował prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Co trzeba zrobić, aby dołączyć do akcji? Trzeba wejść na stronę Dyktanda na Święto Niepodległości, zarejestrować się (lub zalogować) i kliknąć w przycisk ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU.

Po zapisaniu się do konkursu mamy możliwość zaproponować bliski naszemu sercu cel społeczny lub charytatywny. Kto określi, jaki cel zasilą zebrane w akcji pieniądze? Decyzja będzie zależała wyłącznie od Internautów, którzy 11 listopada sprawdzą się pisząc Dyktando na Święto Niepodległości. Poprzez głosowanie będą wskazywać jeden spośród wszystkich zgłoszonych celów.

Użytkownikom, którzy osiągnąć najlepszy wynik w dyktandzie, będzie przysługiwała zwielokrotniona siła głosu – a więc warto powalczyć o dobry rezultat. Zagwarantuje nam to większy wpływ na to, kto otrzyma wsparcie.

Portal dyktanda.pl na wskazany w głosowaniu cel społeczny lub charytatywny przekaże 1 zł za każdego uczestnika, który napisze Dyktando na Święto Niepodległości. Warto zatem zachęcić do udziału w Dyktandzie swoich znajomych, krewnych, podopiecznych lub wszystkich zaangażowanych w dany cel społeczny. Maksymalna kwota, jaka będzie mogła zostać przekazana, wynosi 10 000 zł.

Dołącz do nas 11 listopada 2020 r.! Będziemy mogli jednocześnie świętować odzyskanie przez nasz kraj Niepodległości oraz zrobić coś dobrego dla potrzebujących!

Szczegóły akcji, zapisy na dyktando, a także formularz do zgłaszania celu akcji znajdziesz klikając tutaj.

|Dyktando.pl