KONCERT DLA KURACJUSZY W SANATORIUM UZDROWISKOWYM AUGUSTÓW

Dwójka śpiewaków, suwalczanka Ania Obrączka i augustowianin Stanisław Zyskowski, 23 lipca 2020 r. o godz. 19:00 wystąpiła przed kuracjuszami Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów . Wraz z dwójką znanych już nam śpiewaków, wystąpiły ich dwie młodsze koleżanki pianistki, uczennice PSM I st. im. E. Młynarskiego w Augustowie, Aleksandra Huculak i Anastazja Orłowska.

W repertuarze artystów znalazły się utwory takich kompozytorów jak, W. A. Mozart, P. Tosti, J.  Stefani, O. Respighi, G. Gershwin.

Rodzaj muzyki, która wybrzmiewała wczoraj w sanatoryjnej Sali z pewnością nie jest kojarzony z wakacjami lub wypoczynkiem. Zarówno frekwencja na widowni, jak również zainteresowanie wyraźnie uwidaczniające się na twarzach słuchaczy potwierdzają, że muzyka poważna, muzyka klasyczna jest bardzo dobrze przyjmowana w takich miejscach. Ludzie brykający się z problemami zdrowotnymi, które z kolej przekładają się na olbrzymie zmęczenie emocjonalne z tym związane, znajdują podczas takiego koncertu chwilę odpoczynku i zapomnienia o trapiącej ich codzienności. Dla części z kuracjuszy, bywa to pierwszy kontakt z muzyką poważną na żywo. W rodzinnym domu nie zawsz mają takiej możliwości lub po prostu brakuje im czasu.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Pomysłodawczynią koncertów muzycznych w sanatorium (wówczas jeszcze pn. „Budowlani” była nauczycielka PSM Augustów p. Bożenna Szymska Niewiadomska. Pani Bożenna, wspólnie z innym nauczycielem tej szkoły, p. Grzegorzem Sobczakiem prowadziła również wczorajszy koncert. Śpiewakom akompaniował na fortepianie p. Grzegorz Sobczak.

Fotorelacja z koncerty do obejrzenia w pokazie zdjęć pod tekstem.

***

Anna Obrączka Absolwentka PSM I i II st w Suwałkach klasy śpiewu solowego Marteny Borowskie), pod dalszą opieką wokalną Prof. Jolanty Janucik. W tym roku została studentką Akademii Muzycznej im. Chopina w Warszawie.

Stanisław ZyskowskiŚpiewak urodzony w Augustowie, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. E. Młynarskiego w klasie fortepianu. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie oraz na Accademia d’arte lirica we Włoszech. Współpracował m.in. z Operą Krakowską i Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie.

Koncerty są efektem wieloletniej współpracy na tym polu gospodarzy obiektu oraz pedagogów i uczniów PSM z Augustowa i Suwałk.

|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content