Przez miesiąc można było dostarczać zdjęcia na Konkurs fotograficzny pn. „Moje miasto a w nim…” ogłoszony przez Augustowskie Placówki Kultury. Konkurs skierowany był do osób dorosłych (od 18 lat) interesujących się fotografią, lubiących robić zdjęcia miejsc w których bywają na co dzień, którymi potrafią się zachwycać i dostrzec szczegóły, czasem niewidzialne na co dzień. Do konkursu swoje prace zgłosiły osoby z terenu powiatu augustowskiego i z Olecka.

W czwartek, 2. lipca br. W siedzibie Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Nowomiejskiej 41 w Augustowie, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Nagrody wręczyła dyrektor APK, Anna Jastrzębska.

Organizatorzy konkursu gratulują wszystkim uczestnikom! Za naszym pośrednictwem dziękują za udział, za kreatywne uchwycenie klimatu Augustowa i okolic, za wrażliwość artystyczną, za ukazanie tego miasta w nietuzinkowy sposób.

Prace biorące udział w konkursie mile zaskoczyły komisję oceniającą. Augustów ma kilka bardzo charakterystycznych miejsc, które upodobały sobie osoby pasjonujące się fotografią. Spodziewano się, że część z nadesłanych prac będzie tematycznie powtarzała się. Okazało się, że nie. Duża była także różnorodność w przekazie dobrze znanych nam wszystkim widoków. Autorzy nagrodzonych prac nie ograniczali się jedynie do naciśnięcia spustu migawki i utrwalenia ciekawej scenerii. Wykazali się sporą inwencją twórczą.

Fakt przyznania podwójnych nagród za II i III miejsce potwierdza wyrównany poziom ocenianych prac.

Jury w składzie: Izabela Cembor, Renata Rybsztat, Radosław Bućko, Zbigniew Bartoszewicz postanowiło nagrodzić prace autorów:

  • I miejsce – Katarzyna Świątkowska „Jezioro Necko przy Hotelu Warszawa”
  • II miejsce – Izabella Kuryło
  • II miejsce – Wanda Sienkiewicz
  • III miejsce – Izabela Buczyłowska „Na leśnej kładce” Pustelnia pw. św. Onufrego
  • III miejsce – Aleksandra Sieńko

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od Organizatora.


Wystawę prac można oglądać w siedzibie MDK-u przy ulicy Nowomiejskiej 41 do 18. lipca br. Zdjęcia konkursowe będą zamieszczone na profilu Fb Augustowskich Placówek Kultury w najbliższy poniedziałek (6.07.)

https://www.facebook.com/augustow.org/videos/561121984770451

|Bart.