Czym można zająć się w domowym zaciszu podczas zbliżających się ferii? Można udowodnić znajomość ortografii i zawalczyć o nagrody rzeczowe! Do tej rozwijającej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca portal edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom szkół oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o nagrody rzeczowe. 

Konkurs rozpocznie się wraz ze startem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą stopniowo pojawiać się następne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich 100! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego użytkownik serwisu będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda – im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

|Bart.