KONKURS „ŻNIWA MOGĄ BYĆ BEZPIECZNE – W OBIEKTYWIE 2020”. NAKRĘĆ FILM O PRACY W ROLNICTWIE

Ta inicjatywa ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w trakcie prac polowych. Państwowa Inspekcja Pracy wspólnie z KRUS-em organizują konkurs „Żniwa mogą być bezpieczne – w obiektywie 2020”.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Idea jest prosta – trzeba nakręcić maksymalnie 7-minutowy film o tematyce związanej ze żniwami – mówi Bartłomiej Królik z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku.

– Cel jest cały czas taki sam: popularyzacja wśród mieszkańców podlaskiej wsi zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Mam nadzieję, że ktoś, kto będzie chciał zrobić filmik, zerknie na te zasady, co jest dobrze, co jest źle i czegoś się przy okazji dowie

– mówi Bartłomiej Królik.

Bartłomiej Królik uważa, że rolnicy na Podlasiu coraz częściej przestrzegają zasad bezpieczeństwa i wypadków jest coraz mniej. Zwraca uwagę, że wpływ na to ma m.in. coraz większa świadomość młodych rolników i lepsze maszyny używane w rolnictwie.

Pandemia koronawirusa przeszkodziła inspektorom w bezpośrednich wizytacjach rolników podczas prac polowych. Dlatego Państwowa Inspekcja Pracy i KRUS zorganizowały konkurs na najlepszy film o bezpieczeństwie podczas żniw.

Prace w konkursie można nadsyłać od 20 lipca do 31 sierpnia 2020. Komisja konkursowa oceni prace do 15 września. Pliki trzeba wysyłać przez stronę internetową wetransfer.com na adres bartlomiej.krolik@bialystok.pip.gov.pl.

| red: wsz, zmj

autor: Wojciech Szubzda / radio.bialystok.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany