W czwartek, 23 kwietnia 2020 r. jury IX Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ORFEUSZ ogłosiło nominację 20 tomików do nagrody Orfeusz oraz pięć książek do nagrody Orfeusza Mazurskiego. Wśród nominacji do Nagrody Orfeusza Mazurskiego znalazł się tom poezji „Lipcowe anioły” Erazma Stefanowskiego.

Erazm Stefanowski poeta, prozaik, eseista, felietonista, autor artykułów sportowych i wywiadów. Laureat kilkudziesięciu regionalnych i ogólnopolskich konkursów literackich, poetyckich i prozatorskich. Autor książek poetyckich: „Zaprawione mirrą” i „Oskarżony Jezus Ch.”, za którą otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta Augustowa w 2019 r. i „Lipcowe anioły” oraz tomu poezji „Nie wiary godne”. Stypendysta Burmistrza Miasta Augustowa w dziedzinie twórczości literackiej w 2019 roku.

„Lipcowe anioły” to hołd oddany ofiarom obławy augustowskiej z lipca 1945 roku. Książkę wydano przez augustowską „Fundację Słowo i Obraz” Janiny Osewskiej, dzięki stypendium Burmistrza Miasta Augustowa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Naszemu Koledze serdecznie gratulujemy nominacji i życzymy dalszych sukcesów!

|urzad.augustow.pl