MIODY PITNE Z AUGUSTOWA WŚRÓD NAJLEPSZYCH NA ŚWIECIE

Augustowska Miodosytnia została wyróżniona na najbardziej prestiżowym konkursie Mazer Cup 2020 w Stanach Zjednoczonych. W zaledwie trzy lata od rozpoczęcia produkcji, miody tworzone w Augustowie są doceniane jako najlepsze na świecie! Miody, które w lutym bieżącego roku zostały wysłane do Denver w Stanie Kolorado, zdobyły medale w największym konkursie Miodów Pitnych na świecie.

zdjęcie – Paweł Kotwica, Piotr Piłasiewicz

W tym roku sędziowie oceniali ponad 1100 miodów z całego świata, w tym 427 miodów profesjonalnych, które były podzielone na 23 kategorie. Miody Pitne z Augustowa zostały docenione w kategorii „Tradycyjne – Słodkie” (Augustowski Wczesny – srebrny medal) oraz „Varietal – Słodkie” (Augustowski Późny – złoty medal).

Produkcja miodów pitnych to dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu alkoholowego w Stanach Zjednoczonych. Obecnie znajduje się tam ponad 700 działających miodosytni, głównie małych lokalnych wytwórców, zrzeszonych w American Meadmakers Association. Polskie Miody Pitne są uważane za najlepsze na świecie, doceniane za wierność ponadtysiącletnim tradycjom miodosytniczym, za wyjątkowy smak i za doskonałej jakości surowiec, jaki jest podstawą tych trunków. 

(i)

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany