Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, że od 6 do 9 października Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia Renegade/Sarex-20 – czytamy w artykule opublikowanym na stronie internetowej Wyborcza.pl.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Dalej gazeta informuje: – w przyszłym tygodniu w różnych rejonach województwa podlaskiego mogą zostać dwukrotnie uruchomione syreny alarmowe. To w ramach ćwiczenia organizowanego przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania. Jednocześnie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina o sposobie ogłaszania i odwoływania alarmu za pomocą syren: ogłoszenie alarmu to dźwięk modulowany syreny przez okres 3 minut, odwołanie alarmu to dźwięk ciągły syreny przez okres 3 minut. Tak więc w ramach treningu wojskowych emitowany będzie dźwięk modulowany trwający trzy minuty oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu. Ćwiczenia Renegade/Sarex-20 odbędą się na terenie całego kraju.

|Bart.

źródło: bialystok.wyborcza.pl