Augustów a dokładnie Zatoka Tartaczna nad jez. Białym była miejsce Mistrzostw Polski na nartach wodnych za motorówką w slalomie oraz skokach a organizacyjnie za zawody tej rangi odpowiadała Sparta Augustów. Było to zakończenie nietypowego sezonu dla narciarzy wodnych. Kilkudziesięciu zawodników oraz wiele klubów z całej Polski przyjechało do Augustowa, aby walczyć o medale

Mistrzostwa objęte były honorowym patronatem Marszałka Woj. Podlaskiego oraz Burmistrza Augustowa i były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu, Marszałka Woj. Podlaskiego oraz gminy Miasta Augustów.

W sobotę odbyły się eliminacje w obu konkurencjach a w niedzielę finały.

Start zawodników z naszego klubu był b. udany. A oto medale jakie zdobyli zawodnicy Sparty.

SLALOM:

U14 Chłopcy

II miejsce Karol Wnukowski a III miejsce Antoni Olszewski

U17 Dziewczyny

I miejsce Maja Piątek, II miejsce Gabriela Koszycka

U17 Chłopcy

III miejsce Igor Domaszewski

Open

I miejsce Kamil Borysewicz

W slalomie łącznie nasi zawodnicy zdobyli 2 złote, dwa srebrne oraz dwa brązowe medale 

SKOKI

U14 chłopcy

I miejsce i złoty medal Karol Wnukowski a II miejsce i srebrny medal Olszewski Antoni

U 17 dziewczyny

I miejsce i złoty medal Gabriela Koszycka

U17 chłopcy

III miejsce i brąz Igor Domaszewski

Open

Wszystkie medale zdobyli zawodnicy Sparty

Złoto – Kamil Borysewicz, srebro – Erwin Zawadzki a brąz Kuba Rutkowski

W skokach zdobyliśmy 3 złote, 2 srebrne oraz 2 brązowe.

Łącznie na mistrzostwach zdobyliśmy 5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale.

Należy też podkreślić udany start drugiego klubu z Augustowa MOS.

Oba nasze kluby zajęły znakomite miejsca w łącznej klasyfikacji.

W łącznej klasyfikacji Open (slalom, jazda figurowa oraz skoki) najlepszym klubem została Sparta Augustów na drugim miejscu Zefir a trzecie miejsce zajął MOS Augustów. Z kolei w innej klasyfikacji w trzech kategoriach slalom, jazda figurowa oraz skoki uwzgledniająca kategorie U14, U17 i pozostałe to Sparta minimalnie przegrała z Zefirem a drugi augustowski klub MOS był trzeci.

Tak więc sukces Sparty i sukces MOS. Gratulacje dla zawodników i trenerów obu klubów

Po zakończeniu zawodów i ceremonii wręczenia medali spytaliśmy kilka osób nt. zakończonych mistrzostw. Oto co nam powiedzieli

Waldemar Bedner   ze Szczecina – doświadczony sędzia główny naszych zawodów:

„Zawody na tym akwenie przebiegły bardzo sprawnie, jest to super akwen. W Polsce chyba jedyny, który ma tyle zalet – jest osłonięty mimo wiatrów które się pojawiają, woda jest spokojna i stabilna. Idealne warunki dla zawodników dla uzyskiwania najlepszych wyników i to się chyba liczy. Sprawna organizacja od strony klubu (Sparty) organizatora nie było żadnych problemów Komisja sędziowska również sprawnie zadziałała także wszystko zaczynaliśmy zgodnie z programem, nie było specjalnie żadnych technicznych problemów, tak więc jestem bardzo zadowolony. Pogoda również dopisała”

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk:

„Wspaniała organizacja, warunki również. Ja wierze głęboko, że słowa sędziego głównego nie były przesadzone   i nasz akwen, czyli Zatoka Tartaczna jest jednym z najlepszych jak nie najlepszym do organizacji tego typu imprez. W związku z tym nie pozostaje mi nic tylko zaprosić na przyszłoroczne zawody, które również tutaj powinny się moim zdaniem odbyć. I jeszcze jedno cieszę się z worka medali zdobytych przez augustowskich zawodników   i to mnie jako Burmistrza Augustowa napawa dumą. Oba kluby super – konkurencja pomiędzy nimi też jest dobra i powoduje, iż te wyniki są naprawdę wspaniałe. Ja jestem dumny „

Prezes Sparty Zdzisław Sadowski:

„najważniejsze, iż zawody przebiegały bezpieczne. Zawodnicy są zadowoleni. Padło kilka rekordów życiowych poszczególnych zawodników. Atmosfera była sympatyczna. miła. Pogoda nam sprzyjała. Tak więc same plusy – super impreza w Augustowie.”

Dziękujemy Burmistrzowi Augustowa, Marszałkowi Województwa Podlaskiego oraz PZWWINW. Nie możemy zapomnieć o sędziach i pomocy Augustowskich Placówek Kultury i naszym komentatorze Wojtku Krzywińskim. Zawsze możemy liczyć na naszych partnerów.

Na koniec trzeba podziękować przede wszystkim tym bez pomocy których ta impreza nie mogłaby się odbyć, czyli Maćkowi i Mateuszowi Krzywińskim, Kubie Rutkowskiemu, Zdziśkowi Sadowskiemu, Anecie Domaszewskiej, Elizie Zakrzewskiej i Agnieszce Grajewskiej.

Do zobaczenie za rok!

  |Krzysztof Andruszkiewicz / Sparta Augustów