Miniony weekend był niezwykle udany dla zawodników UKS Technik Augustów. Juniorzy startowali w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu, natomiast młodzicy rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Lublinie.

Gabriela Kondracka U20 wywalczyła wspaniałe 4 miejsce w prestiżowym biegu na 800 metrów i wysokie 8 miejsce w biegu na 1500 metrów w Radomiu.  To były niezwykle udane Mistrzostwa Polski U20 dla naszej biegaczki. A jeszcze dwa tygodnie temu nie wiedzieliśmy, czy w ogóle uda się wystartować… Dziękujemy za niesamowite emocje i zdobycie 16 punktów do klasyfikacji klubowej.

SUKCESY Młodzików w Lublinie

Podczas gdy Gabrysia dzielnie walczyła w Radomiu, nasi młodzicy z powodzeniem rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Lublinie. Młodzi lekkoatleci UKS Technik Augustów wywalczyli trzy medale i ustanowili szereg rekordów życiowych.

Złoty medal wywalczył Bartosz Jakucewicz w biegu na 2000m z czasem 6:21.05. Ten wynik najprawdopodobniej da prawo startu w Mistrzostwach Polski.

Sreberko zdobyły nasze dziewczęta w sztafecie 4x100m z wynikiem 54.03: Dominika Grzesiukiewicz, Dominika Koszewska, Oliwia Salik i Julia Simonienko.

Największą niespodzianką był brązowy medal Natalki Filipkowskiej na 2000m (8:07.97), która po mistrzowsku rozegrała finisz.

Pozostałe rezultaty:

Dominika Koszewska – 4 miejsce w biegu na 600m – 1:46.45 – rekord życiowy

Wiktor Prawdzik – 4 miejsce w biegu na 1000m z rekordem życiowym 3:01.30

Amelka Iwanow – 4 miejsce w rzucie oszczepem (23.99m) i 6 miejsce w pchnięciu kulą (8.90m-rekord życiowy)

Julka Simonienko – 7 miejsce na 200m przez płotki z czasem 34.08 (rek żyć.)

Oliwka Salik – 9 miejsce na 200m przez płotki – 34.33 (rek.żyć.)

Dominika Grzesiukiewicz – 10 miejsce w biegu na 300m z rekordem życiowym 46.99

Julia Murawska – 10 miejsce na 600m – 1:56.41.

W klasyfikacji klubowej UKS Technik Augustów 15 punktów i zajęliśmy 8 miejsce w gronie 21 sklasyfikowanych klubów.