MONITORING SKATEPARKU W AUGUSTOWIE ZOSTAŁ URUCHOMIONY!

Autor / 2 miesiące temu / Czytelnicy piszą / Komentarze

Po wielu miesiącach oczekiwania na skateparku w Augustowie został uruchomiony próbny monitoring. Ponieważ aktualna infrastruktura obiektu nie pozwalała na zastosowanie innego rodzaju monitoringu, Urząd Miasta wynegocjował umowę z jedną z sieci GSM, na monitoring współpracujący poprzez specjalistyczne łącze GSM.

Firma telekomunikacyjna ma swoje centrum monitorowania i algorytmy, które po wykryciu zagrożeń informują pracownika w centrum monitorowania, aby przyjrzał się tej sytuacji. W przypadku, kiedy stwierdzi, że jest jakieś zagrożenie lub inna sytuacja zagrożenia lub chuligańska, zostaje poinformowany lokalny posterunek Policji. Wysyłane też są zdjęcia ze zdarzenia. System wyłapuje między innymi: bójki, nagłe zbliżenie osób i gwałtowne ruchy.

System zamontowany jest pilotażowo na 3 tygodnie. Trochę długo zeszło – uzgadniania, umowy, prawnicy. Koronawirus też nie pomógł.

Inna sprawa, że jest już po sezonie letnim więc ruchu na monitorowanym obiekcie trochę mały.

Jesteśmy w stałym kontakcie z wiceburmistrzem Filipem Chodkiewicz. Otrzymaliśmy informację jak system się sprawuje i jak zadziałał w przypadku wykrycia spożywania napojów z puszek lub z butelek.

Jaką opinią zakończy się okres testowy tego nie wiemy. Jeżeli opinia będzie pozytywna, rozważana jest możliwość zastosowania takiego systemu w innych częściach miasta.

| Wolontariusze Polska 2050

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *